Paul di Resta dołącza do United Autosports na 24-godzinny wyścig Le Mans

Paul di Resta - United Autosports / © United Autosports

Paul di Resta powróci do zespołu United Autosports i wystartuje w tegorocznym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, podejmując tym samym próbę obrony korony z rywalizacji w 2020 roku.

Szkot w poprzednim starciu na Circuit de la Sarthe, wraz z Philem Hansonem i Filipe Albuquerquem, wywalczył zwycięstwo w drodze po tytuł w klasie LMP2 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

"To wspaniała wiadomość, móc ogłosić, że wracamy do 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 2021 roku" - powiedział Paul di Resta. "Fajnie jest znowu być częścią tej podróży i próbować zachować zwycięstwo, które zdobyliśmy z Philem oraz Filipe w zeszłym sezonie. W tym roku pojedziemy jednak w innym składzie, ale zobaczmy, jak to będzie wyglądać z moimi nowymi kolegami."

"Myślę, że to dobrze, iż ACO podjęło wcześniejsze działania, zmieniając datę wyścigu, aby umożliwić ludziom przygotowanie się. Zdecydowanie nie mogę się doczekać ponownego ścigania. LMP2 znów wygląda na bardzo konkurencyjne, a Le Mans to najlepszy wyścig na świecie."

Di Resta podczas starcia w Le Mans pojedzie prototypem Oreca 07 - Gibson. Dla Szkota będzie to jednak ostatni występ w barwach brytyjskiego składu, po potwierdzeniu startów w fabrycznym zespole Peugeota od 2022 roku.

"Cieszę się, że możemy powitać Paula z powrotem" - przyznał Richard Dean. "Odegrał ważną rolę w naszym sukcesie podczas ostatniego 24-godzinnego wyścigu i zdobyciu pierwszego tytułu WEC w kampanii 2020."

"Le Mans to wielkie wydarzenie i chcemy mieć pewność, że uda nam się obronić zwycięstwo z zeszłego sezonu, więc posiadanie trzech świetnych składów jest ważnym krokiem w kierunku tego celu."

"Będziemy ciężko pracować ze wszystkimi trzema naszymi samochodami oraz kierowcami, od teraz do sierpnia, aby upewnić się, że jesteśmy na najlepszej możliwej pozycji podczas piątego 24-godzinnego wyścigu Le Mans" - dodał.

Image: © United Autosports