Paweł Szkopek wygrywa w Poznaniu

Paweł Szkopek wygrywa w Poznaniu

Zawodnicy zespołu Pazera Racing z sukcesami zakończyli trzecią rundę motocyklowych mistrzostw Polski. Na torze w Poznaniu w niedzielę w klasie Superbike triumfował Paweł Szkopek, w sobotę w Rookie 1000 Radek Brandebura, a w obu wyścigach Superstock 600 na podium stanął Patryk Pazera.

Szkopek, który w sobotę nie został dopuszczony do startu z powodu dyskusyjnej interpretacji przepisów dotyczących zmiany motocykla, w niedzielę przypomniał rywalom dlaczego jest jedenastokrotnym mistrzem Polski. Obrońca tytułu zdominował drugi wyścig weekendu, wygrywając z przewagą dwunastu sekund

Dzisiejszy wyścig wyglądał tak, jak miał wyglądać także sobotni – powiedział Paweł Szkopek. Wygrałem zdecydowanie, bez większego problemu kontrolując sytuację. Jestem wściekły z powodu sobotniej sytuacji. Nie zostałem dopuszczony do wyścigu, choć dysponowałem sprawnym motocyklem, dlatego naturalnie jako zespół złożyliśmy wniosek o anulowanie sobotnich zmagań.

Oba wyścigi zakończyłem na podium, więc nie mam powodów do narzekań – dodał Patryk Pazera. Wiemy co poprawić przed kolejnymi startami, aby jeszcze bardziej podkręcić tempo podczas następnej rundy, dlatego nie możemy się doczekać powrotu do Poznania.

Sobotni wyścig potoczył się dla nas idealnie – mówił Radek Brandebura. W niedzielę w drugiej połowie wyścigu nieco straciłem tempo, ale najważniejsze, że dwukrotnie stanąłem na podium, w tym w sobotę na jego najwyższym stopniu.

Czwarta runda mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia. Także na torze w Poznaniu.