Perez: Bolid Red Bulla wymusza na mnie zmianę stylu jazdy

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał, że tegoroczny bolid Red Bulla w niczym nie przypomina samochodu, w którym ścigał się rok temu reprezentując barwy ekipy Racing Point.

Meksykanin podkreślił, że zasadnicze różnice pomiędzy RP20 a RB16B występują praktycznie na każdej płaszczyźnie.

„Jeżeli chodzi o konfigurację samochodu pod względem mechanicznym to jest on zupełnie inny niż maszyna Racing Point” – powiedział Perez w ostatnim wydaniu podcastu Beyond The Grid.

„Wymaga on zupełnie innej jazdy, a różnice są bardzo duże. Zawieszenie jest zupełnie inne, podobnie jak aerodynamika czy wyważenie. To kompletnie różne bolidy.”

Kierowca z Guadalajary jest w pełni świadomy, że czeka go jeszcze sporo pracy, aby poczuć się w pełni komfortowo za kierownicą swojego nowego auta.

„Samochód daje dobre odczucia i staje się coraz lepszy za każdym razem, kiedy do niego wsiadam. Dobrze było tego doświadczyć i przejść przez to. Czuć, że ma naprawdę ogromny potencjał. Jest jednak wiele do zrobienia i poprawy, jeżeli chodzi o najbliższe miesiące. Nie jest ważne, z jakiej pozycji wystartujemy w Bahrajnie, ale gdzie skończymy w Abu Zabi.”

„Nadal potrzebuję więcej czasu. Dobrze było w końcu zacząć, chociaż miałem do dyspozycji tylko półtora dnia. Biorąc pod uwagę ilość rzeczy, jakie sprawdzaliśmy w czwartek, to okazuje się, że obecna sytuacja jest bardzo niekorzystna dla kierowców zmieniających zespoły i promuje tych, którzy zostają na kolejny rok w tej samej stajni. To jednak jest część tej gry” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool