Perez: Byliśmy bliscy wycofania bolidu z wyścigu

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Zwycięzca Grand Prix Azerbejdżanu, Sergio Perez, przyznał, że pod koniec wyścigu zespół rozważał wycofanie się z rywalizacji z powodu bliżej nieokreślonej awarii.

Meksykanin jechał po pewne drugie miejsce, jednak w końcówce rywalizacji dosyć nieoczekiwanie stał się liderem wyścigu po wybuchu lewej tylnej opony u jego partnera zespołowego, Maxa Verstappena.

Wyścig układał się po myśli Pereza, który po starcie z szóstego pola zyskiwał kolejne pozycje, a dzięki sprawnej zmianie opon (i wolniejszym postoju Lewisa Hamiltona) udało mu się awansować na drugie miejsce.

Red Bull zmierzał po pewny dublet i nawet po wypadku Verstappena oraz czerwonej fladze, Meksykanin zachował koncentrację podczas restartu i spokojnie utrzymał prowadzenie aż do końca.

„Przede wszystkim muszę powiedzieć, że bardzo mi przykro z powodu wypadku Maxa, ponieważ jechał wspaniały wyścig i naprawdę zasłużył na zwycięstwo” - przyznał Sergio Perez. „Byłoby niesamowicie zdobyć dublet dla zespołu, ale i tak był to dla mnie fantastyczny dzień.”

„Byliśmy bliscy wycofania bolidu, ale na szczęście udało nam się ukończyć wyścig. Do samego końca było dość ciężko.”

Podczas restartu 31-latek został na chwilę wyprzedzony przez Lewisa Hamiltona, ale Brytyjczyk przestrzelił zakręt numer jeden i ukończył rywalizację dopiero na piętnastej pozycji.

„Miałem słaby start, a on [Hamilton] był obok mnie, ale pomyślałem, że nie chcę tego wypuścić z rąk. Skręciłem tak późno, jak to było możliwe, a on zrobił to samo. Jemu się nie udało.”

„To dobry dzień dla zespołu. Zwycięstwo to silny zastrzyk pewności siebie, zarówno dla mnie, jak i dla całej ekipy” – dodał.

Dzięki wygranej Pereza i braku zdobyczy punktowej kierowców Mercedesa Red Bull powiększył przewagę nad niemieckim zespołem w klasyfikacji konstruktorów do dwudziestu sześciu punktów. Meksykanin awansował na trzecią pozycję w tabeli kierowców.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool