Perez: Jestem przekonany, że mogę walczyć o mistrzostwo świata w sezonie 2022

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez nie ukrywa swoich wysokich aspiracji i przyznaje, że dysponuje wszelkimi odpowiednimi umiejętnościami oraz narzędziami do tego, aby sięgnąć w przyszłorocznej kampanii po mistrzowski tytuł.

Meksykanin dołączył do zespołu Red Bull Racing w obecnym sezonie jako doświadczony i uznany kierowca, który ma za zadanie wspomagać swoją ekipę oraz Maxa Verstappena w walce z Lewisem Hamiltonem i Mercedesem.

Początek kampanii nie był zbyt udany w jego wykonaniu ze względu na nowość, jaką była dla niego konstrukcja stajni z Milton Keynes, do której musiał się przyzwyczaić oraz dostosować swój styl jazdy. Zaliczył jednak kilka dobrych występów, w tym zwycięstwo w Grand Prix Azerbejdżanu oraz trzy wizyty na najniższym stopniu podium.

Uważa więc, że odebrał solidną i bardzo ważną lekcję także od utalentowanego Verstappena, dzięki czemu jest już gotowy na walkę o mistrzowską koronę.

„Nauczyłem się od Maxa, jak doprowadzać samochód do granic jego wytrzymałości od początku do końca. Myślę, że jestem jedynym kierowcą, który może się tym pochwalić” – powiedział Perez. „Chcę zostać mistrzem świata. To jest moje marzenie, chcę to zrobić z Red Bullem i myślę, że jestem w stanie osiągnąć to w przyszłym roku.”

„Właśnie dlatego tu jestem” – dodał.

Na chwilę obecną największym zadaniem Checo jest pomoc Verstappenowi w jego walce o utrzymanie pozycji lidera w klasyfikacji generalnej do końca sezonu, dzięki czemu przerwałby długoletnią dominację Hamiltona. Jego wyniki w pozostałych wyścigach będą także znaczące dla samego Red Bulla, toczącego bój o tytuł mistrza konstruktorów z Mercedesem.

„Zawsze szukam [czegoś] najlepszego dla [mojego] zespołu.”

„Max walczy o mistrzostwo kierowców i wszyscy musimy go wspierać. Walczymy też o mistrzostwo konstruktorów, więc każdy punkt jest kluczem do tego osiągnięcia.”

Już w najbliższą niedzielę, 7 listopada, Sergio będzie miał okazję pokazać się z jak najlepszej strony podczas swojej domowej rundy w Meksyku.

„To najmniej, na co zasługuje mój kraj” – kontynuował. „Zawsze miałem [tu] niesamowite wsparcie, bez względu na to, gdzie byłem i jestem za to bardzo wdzięczny. Teraz mam nadzieję na odniesienie zwycięstwa w niedzielę.”

„Pojedziemy z naszym największym poziomem docisku, tak jak w Monako. Tor jest wymagający w tej kwestii ze względu na wysokość [nad poziomem morza – przyp.red.] – szczególnie dla hamulców i chłodzenia silnika, które są [tutaj] kluczowe.”

„To będzie bardzo trudny tor” – podsumował Perez.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool