Perez: Kwalifikacje na Imoli będą kluczowe w kontekście walki o podium

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez jest przekonany, że w trakcie najbliższego weekendu będzie mógł powalczyć o podium lub nawet zwycięstwo. Meksykanin podkreśla także znaczenie kwalifikacji, ponieważ charakterystyka toru Imola nie sprzyja manewrom wyprzedzania.

Zawodnik Guadalajary był jednym z cichych bohaterów pierwszego wyścigu sezonu, gdyż pomimo problemów z silnikiem i startu z alei serwisowej, zdołał przebić się do punktowanej dziesiątki i zająć wysokie, piąte miejsce. Sam zainteresowany przyznaje natomiast, że nie jest to jego szczyt ambicji, co będzie chciał udowodnić podczas drugiej rundy tegorocznej kampanii.

„Moim celem jest przejechać czysty i solidny wyścig. Mam nadzieję, że na Imoli będę mógł powrócić do walki o podium – zadeklarował Perez.

„W przeciwieństwie do Bahrajnu, kwalifikacje są tutaj bardzo ważne, ponieważ na torze nie ma zbyt wielu dogodnych miejsc, w których można byłoby w niedzielę zyskać pozycję.”

Reprezentant stajni z Milton Keynes przewiduje również zaciętą walkę z kierowcami Mercedesa.

„Myślę, że Mercedes będzie bardzo blisko i przekonamy się, jaki wpływ na walkę z nimi ma specyfika toru. Ciekawie będzie przekonać się, jak wypadniemy na ich tle oraz jak będzie wyglądała nasza forma na Imoli, czyli obiekcie zupełnie innym niż Bahrajn.”

31-latek uważa też, że jego znajomość konstrukcji RB16B jest coraz lepsza.

„Podczas mojego pierwszego weekendu wyścigowego w nowym zespole nauczyłem się wielu rzeczy. Znacznie lepiej poznałem styl jazdy Maxa [Verstappena] i bardzo dużo uwagi poświęciłem zrozumieniu, jak należy jechać tym samochodem, aby jak najlepiej wykorzystać jego potencjał. Wiem także, jakiego balansu potrzebuję, aby dobrze zarządzać bolidem przez cały weekend na Imoli” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool