Perez: Lepiej rozumiem samochód i sposób, w jaki muszę go prowadzić

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał po piątkowych treningach, że zespół poczynił duży krok naprzód, a on sam lepiej rozumie bolid RB16B i wie jak go prowadzić, aby osiągać lepsze rezultaty.

Kierowca zespołu Red Bull Racing Honda zakończył pierwsze przygotowania do GP Azerbejdżanu z najlepszym czasem okrążenia w postaci 1:42.115, wyprzedzając w drugim treningu zespołowego kolegę o ponad jedną dziesiątą sekundy.

Meksykanin podkreślił, że analiza, po rywalizacji na ulicznej pętli w Monte Carlo, pozwoliła mu zbliżyć się do Maxa Verstappena, a także pokazała, jak ma zarządzać swoim autem, aby być bardziej konkurencyjnym.

„Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia i myślę, że zdecydowanie poczyniliśmy spore postępy” - przyznał po piątkowych treningach Sergio Perez.

„Wykonaliśmy bardzo dobrą analizę po Monako i dzisiaj czułem, że lepiej rozumiem samochód i sposób, w jaki muszę go prowadzić.”

„Uważam, że to dla mnie prawdopodobnie najlepszy piątek w sezonie. Jest najbardziej kompletny pod względem danych i tego, jak komfortowo czuję się w aucie.”

„Mam nadzieję, że uda nam się uzyskać dobre, czyste okrążenie w jutrzejszych kwalifikacjach, co ma znaczenie, ale dziś wieczorem nadal będziemy ciężko pracować, aby poprawić się i spróbować znaleźć trochę więcej czasu na okrążeniu.”

Nadzieje Pereza na dobry sobotni wynik wzmocnił słaby wynik Mercedesa i Lewisa Hamiltona, który do Meksykanina stracił ponad sekundę. Słabsze tempo niemieckiego składu, według Helumta Marko, może utrzymać się do końca obecnego weekendu.

„Długi przejazd Hamiltona był dobry, ale z tego, co widzimy, po prostu przegrywają w ciasnych zakrętach” - skomentował Marko.

„Mam nadzieję, że nie rozwiążą tego do jutra. Nie mają już silnika, który jest o sekundę szybszy na prostej.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool