Perez: Mam nadzieję, że wkrótce nieudane wyścigi będą już tylko złymi wspomnieniami

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez ma nadzieję na udane występy w kolejnych wyścigach, tak aby jego problemy w pierwszych startach w Red Bullu stały się jedynie złymi wspomnieniami.

Meksykanin po świetnych wyścigach w barwach Racing Point, pod koniec sezonu 2020, przykuł uwagę stajni z Milton Keynes, która zdecydowała się na zatrudnienie kierowcy spoza swojego programu juniorskiego. Poprzednicy Pereza, Pierre Gasly i Alex Albon, nie podołali postawionemu im zadaniu, dlatego Red Bull szukał kogoś, kto byłby odpowiednim partnerem dla Maxa Verstappena, wydajnie pomagając mu w walce z Mercedesem.

Na chwilę obecną Holender jednak wciąż pozostaje osamotniony w starciu na czele stawki, a Perez szuka odpowiedniej dyspozycji oraz wyczucia samochodu. 31-latek liczy na to, że po kolejnych wyścigach jego niepowodzenia z pierwszych weekendów pozostaną jedynie wspomnieniami.

„Samochód w Barcelonie był dla mnie nieco trudniejszy do okiełznania niż na innych torach. Nie martwię się jednak i myślę, że za kilka wyścigów będzie dobrze, a nieudane dni będą po prostu złymi wspomnieniami” – powiedział Perez w rozmowie z GP Fans.

Zapytany, czy uliczne tory w Monako i Baku przeszkodzą mu w adaptacji do RB16B, stwierdził: „Może tak, ale to samo myślałem o Imoli i miałem tam dobre tempo.”

Meksykanin odniósł się także do swoich nierównych występów w kwalifikacjach podczas minionych weekendów wyścigowych. Drugi kierowca Red Bulla zaskakiwał w soboty zarówno negatywnie (brak awansu do Q3 w Bahrajnie), jak i pozytywnie (druga pozycja na starcie w GP Emilii-Romanii).

„Myślę, że nie znam swojego samochodu w stu procentach tak jak kiedyś” – przyznał.

„Jak na razie byliśmy na bardzo różnych torach, więc trudno było znaleźć dobre tempo, zwłaszcza przy ograniczonym czasie, jaki mieliśmy. Widać wyraźnie, że mamy duży potencjał, więc wcale się nie martwię. Musimy skupić się na kolejnym wyścigu i dalej się uczyć” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool