Perez: Mam obiecujące tempo wyścigowe, ale muszę poprawić się na pojedynczym okrążeniu

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Po dwóch piątkowych treningach Sergio Perez przyznał, iż bardzo dobrze czuje się na dystansie wyścigowym. Dodał jednak, że musi mocno popracować nad swoim tempem kwalifikacyjnym.

Meksykanin po pierwszym dniu jazd w dużych superlatywach wypowiedział się na temat zachowania bolidu RB16B, jednocześnie dodając, że zespół ma jeszcze sporo pracy przed sobą, aby w pełni zrozumieć tegoroczną konstrukcję.

„To wspaniałe uczucie móc znów brać udział w weekendzie wyścigowym. Jestem bardzo zadowolony, z tego, jak do tej pory wszystko się układa. Czuję się znakomicie i stawiam kolejne kroki naprzód” – stwierdził kierowca Red Bulla.

„Mieliśmy dziś trochę pracy na krótkich przejazdach, ponieważ nie mogę jeszcze dobrze wyczuć samochodu pod kątem pojedynczego okrążenia. Na dystansie wyścigowym czuję się natomiast bardzo komfortowo i uważam, że dysponujemy niezłym tempem, więc to bardzo pozytywny znak. Moim zdaniem musimy poświęcić więcej uwagi zachowaniu się auta na miękkich oponach. Mimo wszystko bolid radzi sobie dobrze i jest naprawdę szybki.”

„W jutrzejszych kwalifikacjach cała stawka będzie bardzo blisko siebie, więc musimy zrobić co w naszej mocy, aby dobrze się zaprezentować i zapewnić sobie udane rozpoczęcie sezonu.”

W podobnym tonie wypowiedział się również Max Verstappen.

„To był dla nas kolejny dobry dzień. Przy takim upale i wietrze bardzo ciężko jest skonfigurować idealny balans auta na całym okrążeniu, ale mimo wszystko mam pozytywne odczucia.”

„Nadal mamy wiele rzeczy do poprawy przed jutrem, szczególnie jeżeli chodzi o opony i balans. Spodziewamy się też silniejszego wiatru, co przy obecnych samochodach będzie dla wszystkich dodatkowym wyzwaniem.”

„Jestem zadowolony z tego, jak zaczął się ten weekend, ale jutro czeka nas nowy dzień i musimy przekonać się, na co będzie nas stać w kwalifikacjach.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool