Perez: Moja przyszłość w Red Bullu została ustalona przed letnią przerwą

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Ekipa z Milton Keynes w miniony piątek ogłosiła przedłużenie współpracy z Sergio Perezem na następny sezon. Meksykanin ujawnił tymczasem, że wiążące ustalenia co do jego przyszłości w Red Bullu miały miejsce jeszcze przed przerwą letnią.

Po 7-letnim pobycie w zespole Force India/Racing Point 31-latek zastąpił w Red Bullu Alexa Albona od sezonu 2021. W barwach austriackiej stajni zdążył już odnieść zwycięstwo w czerwcowym Grand Prix Azerbejdżanu.

W zeszły piątek ekipa z Milton Keynes poinformowała o podpisaniu kontraktu z Perezem na kolejny rok. Sam zainteresowany uchylił rąbka tajemnicy, mówiąc, że rozmowy z zespołem przeprowadził pod koniec pierwszej części sezonu.

„Zaczynając przerwę letnią, wiedziałem już, co zamierzam zrobić” – powiedział Meksykanin. „Pojechaliśmy na wakacje, więc trwało to trochę dłużej, a ja podpisałem kontrakt w piątek, gdy wszyscy już wrócili.”

„Jednak zobowiązaliśmy się do tego dawno temu, kilka wyścigów wcześniej Helmut [Marko] i Christian [Horner] powiedzieli mi, że są bardzo zadowoleni, mogąc mnie zatrzymać, i że nie powinienem szukać miejsca nigdzie indziej.”

„Jasne było, że obie strony chcą kontynuować współpracę” - podkreślił.

Perez dodał też, że dostrzega w nowych przepisach na sezon 2022 szansę, by Red Bull stał się faworytem do tytułu mistrza świata konstruktorów.

„To duża okazja, w przyszłym roku wszyscy zaczynają od zera i nie ma żadnej tajemnicy w tym, że bardzo się starałem, by wycisnąć z samochodu maksimum.”

„Jednak teraz mogę też spojrzeć na to z szerszej perspektywy i przetestować kilka rzeczy, które mogą mieć wpływ na przyszłoroczny bolid, więc zdecydowanie widzę w tym większą szansę” – zakończył.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool