Perez: Moja walka na Silverstone przypominała rywalizacje w seriach juniorskich

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał, że walka w trakcie końcowych okrążeń Grand Prix Wielkiej Brytanii przypomniała mu dawne czasy, gdy ścigał się w kategoriach juniorskich.

Meksykanin po restarcie z powodu wypadku Zhou Guanyu, uszkodził przednie skrzydło w walce o pozycje i został zmuszony do zjazdu do alei serwisowej. Perez powrócił na tor na ostatniej lokacie i nic nie wskazywało na to, aby zawodnik Red Bulla mógł liczyć na dużą zdobycz punktową.

Jednak dzięki dobrej jeździe i późniejszym okresie neutralizacji z wykorzystaniem samochodu bezpieczeństwa, Perez znalazł się w pierwszej piątce i bezpośredniej walce o podium z Charlesem Leclerciem oraz Lewisem Hamiltonem. Ostatecznie Meksykanin przekroczył linię mety na drugiej lokacie, ustępując jedynie Carlosowi Sainzowi.

„Pod koniec przejazdu [przed wyjazdem samochodu bezpieczeństwa] robiło się ciężko. Starałem się utrzymać swoje tempo i jednocześnie stworzyć odstęp od kierowców za mną. Walczyłem z Fernando [Alonso] i Lando [Norrisem], próbując oddalić się od nich” – powiedział Perez.

„Następnie szczęśliwie pojawił się samochód bezpieczeństwa, dzięki czemu awansowaliśmy na czwarte miejsce. To była dla mnie dobra szansa [na zdobycie podium].”

„Po zakończeniu neutralizacji doświadczyłem epickich okrążeń. Walka na tych ostatnich kółkach przypominała mi rywalizacje w seriach juniorskich, wiesz, kiedy wszyscy się ścigaliśmy i mieliśmy z tego dużo frajdy.”

Perez jednocześnie uważa, że jego walka udowodniła, iż samochody nowej generacji spełniły swoje zadanie, jeśli chodzi o bliższe i bardziej emocjonujące ściganie.

„Myślę, że poziom rywalizacji, jaki udało nam się osiągnąć w całej stawce, był świetny” – przyznał Meksykanin.

„[Pod koniec wyścigu] Lewis i ja mieliśmy podobnie zużyte opony. Charles walczył trochę o przyczepność, ale to wciąż buło bardzo dobre starcie. Naprawdę czuło się, że jesteśmy w stanie twardo się ścigać.”_

„Byliśmy w stanie podążać za sobą przy dużych prędkościach. Nawet kiedy wyprzedziłem Lewisa, on odzyskał pozycję, ponieważ mógł pozostać dosłownie obok mnie, więc to była naprawdę bardzo dobra rywalizacja.”

„Uważam także, że był to z pewnością dobry test dla tej generacji samochodów, który pokazał, iż jesteśmy w stanie cały czas podążać za sobą.”

„Mimo, że tracisz pozycję, możesz ją odzyskać poprzez ciągłą walkę z drugim samochodem, więc myślę, iż to wspaniałe, co zrobiło wprowadzenie nowych przepisów” – podsumował Perez.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool