Perez: Najbliższe dni zweryfikują ważność mojej umowy z Racing Point

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez podkreślił, że posiada ważny kontrakt z zespołem Racing Point, ale ujawnił, że doszło do kontaktu z innym zespołem, czego przyczyną są rosnące plotki o przejściu do ekipy z Silverstone Sebastiana Vettela.

Niemieckie media sugerują, że rozstający się z Ferrari Sebastian Vettel, już od sezonu 2021 może zasilić zespół Racing Point, który od przyszłorocznej kampanii będzie rywalizował pod szyldem Astona Martina.

Zespół z Silverstone w połowie 2019 podpisał kontrakt z Sergio Perezem do końca 2022 roku, natomiast Lance Stroll, syn właściciela zespołu, który przyznał, że chce pozostać w ekipie na kolejne sezony, posiada długoterminową umowę na starty w F1.

Perez przyznał, że posiada ważną umowę z zespołem na starty, jednak zdradził, iż pojawiające się plotki w padoku na temat możliwości odejścia z Racing Point spowodowały kontakt innego zespołu z jego osobą.

"Myślę, że jestem z zespołem, o ile wiem" - powiedział w czwartek Perez. "Mam kontrakt. Zobaczymy, co się wydarzy w najbliższych tygodniach."

"Z mojego punktu widzenia mam kontrakt z zespołem i w pełni wierzę w ich przyszłość. Wiem, że w tygodniu pojawiły się plotki i faktycznie skontaktował się z nami zespół rywalizujący w Formule 1."

"Nie zdradzę oczywiście nazwisk, a także inny ekip z innych serii, co było sporym zaskoczeniem, ponieważ mamy tutaj kontrakt na następne lata, jednak na chwilę obecną to tylko plotki."

"Nie mam nic więcej do dodania z mojej strony, poza tym, że posiadam podpisany kontrakt."

Kierowca Racing Point zapytany, czy pojawiające się plotki nie prowadzą do niepotrzebnego rozproszenia jego osoby, odpowiedział: "To część gry."

"Zespół zrobił dobry krok naprzód, więc teraz... to dobrze mieć wielkie nazwiska łączone z ekipą, ponieważ oznacza to, że wykonujemy dobrą robotę, robimy postępy i myślę, że zespół powinien być z tego dumny."

"A reszta, jestem w F1 od dziesięciu lat, więc jestem przyzwyczajony do takich rzeczy" - dodał.

Image: © BWT Racing Point F1 Team