Perez: Nie zamierzam niczego odpuszczać

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez odrzucił medialne doniesienia, jakoby jego ostatnie mało reprezentatywne wyniki były wynikiem odpuszczenia tegorocznego sezonu na rzecz przyszłej kampanii.

W momencie, gdy oficjalnie ogłoszono, że Meksykanin dołączy do ekipy z Milton Keynes, to wówczas w środowisku F1 panowała powszechna opinia, iż będzie on pierwszym kierowcą od czasów Daniela Ricciardo, który będzie w stanie dotrzymać kroku Maxowi Verstappenowi.

Rzeczywistość okazała się jednak o wiele bardziej skomplikowana dla zawodnika z Guadalajary, który z wyjątkiem kilku przebłysków dotychczas przeważnie znacząco ustępuje swojemu partnerowi, a ponadto w ostatnich ośmiu wyścigach ani razu nie udało mu się wywalczyć miejsca na podium.

Pomimo ciężkiego procesu aklimatyzacji zarządcy Red Bulla obdarowali swojego podopiecznego sporym kredytem zaufania, bowiem pod koniec sierpnia oficjalnie przedłużono umowę z Perezem.

„W żadnym wypadku nie postanowiłem odpuścić tegorocznego sezonu. W mojej karierze już kilkukrotnie znajdowałem się w podobnej sytuacji i jestem przekonany, że również i tym razem uda mi się odbić” - stwierdził 31-latek.

„Przed nami jeszcze sporo wyścigów, a co za tym idzie wiele okazji do uzyskania bardzo dobrych wyników. Już nie mogę się doczekać ostatnich Grand Prix w tym roku.”

„Aktualnie bierzemy udział w zaciętej walce o mistrzostwo świata konstruktorów, gdzie sytuacja jest bardzo dynamiczna. Oczywiście chce za wszelką cenę pomóc mojemu zespołowi w zdobyciu w tym roku dubletu.”

„Uważam, ze moje tempo uległo znaczącej poprawie na przestrzeni ostatnich weekendów. Musimy teraz upewnić się, że pozbieraliśmy do kupy wszystkie elementy układanki i odmienić moje wyniki.”

„Zrobiliśmy to już wcześniej i jestem pewien, że uda nam się to ponownie. Wierzę w zespół, a przed nami jest jeszcze daleka droga.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool