Perez o pierwszym teście w bolidzie Red Bulla: To spełnienie moich marzeń

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez we wtorkowy poranek zaliczył pierwszy oficjalny test w bolidzie Red Bulla z 2019 roku. Jak sam przyznał, było to dla niego niesamowite wydarzenie.

Stajnia z Milton Keynes zgodnie z zapowiedziami odbędzie w tym tygodniu dwudniowe zajęcia na torze Silverstone. Pierwszym punktem harmonogramu był dzisiejszy test Meksykanina w dwuletniej konstrukcji zespołu, podczas którego Perez mógł przystosować się do nowego otoczenia w warunkach torowych. Jutro natomiast odbędzie się oficjalny shakedown modelu RB16B, w którym wezmą udział obaj podstawowi zawodnicy Red Bulla. Możliwość jazdy otrzyma także Alex Albon, który w trakcie dnia filmowego zasiądzie ze sterami bolidu RB15.

„To było niesamowite przeżycie” – powiedział Checo.

„Zobaczyć moje nazwisko na samochodzie to coś wyjątkowego. To po prostu spełnienie marzeń.”

„Wykonaliśmy już mnóstwo pracy w symulatorze, skupiając się na elementach sterujących. Jestem bardzo zadowolony z postępów, jakie poczyniliśmy w zakresie komfortu w kokpicie.”

„Wszystko w tym samochodzie jest inne. To też bolid F1, ale zajmuję w nim inną pozycję. Kierownica, hamulce, przyciski, procedury czy sposób, w jaki silnik dostarcza moc i moment obrotowy – tak wiele rzeczy wygląda tutaj inaczej. Widzę jednak, że ten zespół ma ogromny potencjał” – podsumował.

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool
Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool