Perez o swojej przyszłości: Nie będę miał problemów z odejściem z Formuły 1

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez po niedawnym przedłużeniu kontraktu z Red Bullem, potwierdził swoją obecność w stawce do końca 2024 roku, ale Meksykanin zastanawiał się również nad swoją przyszłością po odejściu z Formuły 1.

Meksykanin wierzy, że kiedy nadejdzie czas, nie będzie miał problemu z odejściem z Formuły 1, gdyż będzie mógł się spełniać w innych dziedzinach życia.

Perez przypieczętował swoją przyszłość w królowej motorsportu przynajmniej do końca 2024 roku, podpisując na początku roku przedłużenie kontraktu z Red Bullem.

„Mam jeszcze kontrakt do 2024 roku, ale nie wyobrażam sobie, że wtedy zakończę karierę” – stwierdził Perez.

„Jestem na to za młody i wciąż mam dużo siły, nawet jeśli sport zajmuje mi trochę czasu.”

„Formuła 1 stała się moim życiem i nie mogę jej tak po prostu zostawić, ale jak ten czas już nadejdzie, to nie będę miał z tym problemu.”

Meksykanin przyznaje, że niektóre z jego najszczęśliwszych chwil miały miejsce z dala od toru wyścigowego, a jego życie rodzinne okazuje się szczególnie wyjątkowe.

„Najpiękniejsze chwile w moim życiu nie mają nic wspólnego z wyścigami” – powiedział kierowca Red Bulla.

„Na przykład narodziny moich dzieci, ale nawet takie zwykłe i proste rzeczy wiele dla mnie znaczą.”

„Kiedy dostaję taco za 20 pesos w Meksyku i spędzam czas z moją rodziną, to są chwile, których nie doświadczasz w Formule 1” – podsumował Perez.

Z dala od myśli o emeryturze Perez skupia się obecnie na sezonie 2022, w którym zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców, mając 173 punkty, oraz stratę tylko pięciu oczek do drugiego Charlesa Leclerca.

Kolega z zespołu Pereza, Max Verstappen, wciąż pozostaje na szczycie klasyfikacji z przewagą osiemdziesięciu punktów nad Leclerkiem.

Najlepszym wynikiem Pereza w tym sezonie było zwycięstwo w Monako, a dodatkowo pięciokrotnie stawał na podium.

Dzięki temu Red Bull ma na koncie czterysta trzydzieści jeden punktów, co daje przewagę dziewięćdziesięciu siedmiu nad rywalami z Ferrari.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool