Perez o swojej przyszłości w F1: Reszta nie jest w moich rękach

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez kontynuuje walkę o fotel wyścigowy na sezon 2021, potwierdzając swoją wysoką formę zdobyciem kolejnego podium w karierze, jednak jak sam przyznał, "reszta nie jest w moich rękach."

Meksykanin w trakcie trwania obecnej kampanii stracił fotel wyścigowy w zespole Racing Point na rzecz Seabstiana Vettela i do chwili obecnej nie potwierdził, czy i gdzie będzie się ścigał w przyszłym roku.

Mimo dwóch opuszczonych wyścigów z powodu dodatniej próbki Covid-19, Perez prezentuje bardzo dobre tempo i po podium w GP Turcji na torze Istanbul Park awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji kierowców. Dobry występ Sergio Pereza dał także zespołowi Racing Point awans do pierwszej trójki i możliwość wyprzedzenia McLarena i Renault.

Sam zainteresowany przyznał, że obecna kampania jest jedną z jego najlepszych, mimo braku jego obecności na dwóch wyścigach.

"Uważam, że z mojej strony to był dobry sezon, ale jest to bardzo mocno połączone z potencjałem twojego samochodu" - powiedział Sergio Perez.

"W przeszłości także miałem bardzo dobre sezony, ale nie byłem postrzegany jako dobry ze względy na potencjał auta."

"Kończyłem na siódmym miejscu w mistrzostwach, kilka razy na ósmym, ale nadal wykonywałem dobrą robotę, świetną pracę."

"Myślę, że teraz jestem na bardzo dobrym poziomie, jeśli chodzi o moją karierę, prawdopodobnie u szczytu mojego doświadczenia, zrozumienia, a także komunikacji z zespołem. Spędziłem trochę czasu z ekipą, więc to też pomaga."

"I tak, myślę, że sezon był pewną sinusoidą z powodu wielu rzeczy, okoliczności, pewnych na torze i niektórych poza nim, ale nadal sezon trwa i jestem pewien, że to podium pomoże nam ukończyć ostatnich kilka wyścigów na wysokim poziomie."

Ukończenie niedzielnej rywalizacji o Grand Prix Turcji na podium dało Perezowi prowadzenie w walce o miejsce w sezonie 2021, jednak jak sam przyznał, to wszystko, co może zrobić.

"Myślę, że jak zawsze musisz być w dobrej formie, weekend po weekendzie i jesteś tak dobry, jak twoja ostatnia rywalizacja, więc ważne jest, aby zakończyć to na wysokim poziomie. Reszta nie jest w moich rękach" - dodał.

Sergio Perez walczy o fotel wyścigowy w zespole Red Bull Racing z obecnie ścigającym się tam Alexandrem Albonem, a także Nico Hulkenbergiem, który stracił fotel na sezon 2020.

Image: © BWT Racing Point F1 Team