Perez: Patrząc na poprawę warunków na torze, powinno być lepiej

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez po swoim świetnym okrążeniu zapewniającym mu pole position, zauważył, że na drugim przejeździe, z uwagi na ewolucję toru i poprawę warunków, mógł poprawić się jeszcze bardziej.

Meksykanin został po drugim segmencie kwalifikacji jedynym kierowcą stajni czerwonych byków w walce o pole position, z powodu niespodziewanej i zbyt poważnej na szybką naprawę awarii w bolidzie Maxa Verstappena.

W pierwszej turze przejazdów, w trzecim segmencie kwalifikacji, zapewnił sobie świetny czas z zapasem ponad pół sekundy nad najbliższym rywalem. Ewolucja toru nie gwarantowała jednak utrzymania pozycji. Perez nie wykorzystał w pełni swojego drugiego i ostatniego przejazdu, kiedy inni kierowcy znacznie poprawiali swoje czasy.

„Poszedłem trochę za głęboko w czwartym zakręcie, ale to nic poważnego. To było bardzo czyste kółko, ale myślę, że patrząc na poprawę warunków na torze, powinno być lepiej” – stwierdził kierowca z Meksyku.

„Naprawdę trudno było czysto rozpocząć okrążenie w zakrętach numer jeden i dwa, tam łatwo było od razu stracić dwie dziesiąte, zwłaszcza z niską siłą docisku, którą mieliśmy. Przy całych sekcjach zakrętów, potrzebowaliśmy również dużej temperatury na naszych oponach.”

„W Jeddah bardzo mi się to podoba, kiedy masz dobry samochód, który możesz mocno naciskać, naprawdę czujesz, że samochód F1 «ożywa».”

„Pierwszy przejazd w Q3 był całkiem dobrym postępem w stosunku do wszystkich moich poprzednich okrążeń, co mimo wszystko zapewniło mi pole position” – podsumował Perez.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool