Perez: Przedłużenie kontraktu z Red Bullem będzie naturalnym posunięciem

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Pirelli Motorsport

Według zagranicznych mediów Sergio Perez jest bardzo bliski przedłużenia współpracy z ekipą Red Bulla o przynajmniej jeden sezon.

Zespół z Milton Keynes w ostatnich latach miał spory problemy ze znalezieniem godnego zastępstwa dla Daniela Ricciardo, który odszedł ze składu po sezonie 2018. Zarówno Pierre Gasly, jak i Alex Albon nie zdołali udźwignąć ciężącej na nich presji w wyniku czego ich przygoda z seniorskim składem Red Bulla została dość szybko zakończona.

Ekipa spod znaku czerwonego byka nie zwykła dotychczas korzystać z usług kierowców, którzy nie należą do ich programu juniorskiego, aczkolwiek po zeszłorocznym sezonie postanowiono odejść od tej reguły, ponieważ partnerem Maxa Verstappena został w tym roku Sergio Perez.

Meksykanin od samego początku swojej przygody z nową drużyną zbiera pochlebne opinie zarówno od Christiana Hornera, jak i Helmuta Marko, a sam zawodnik uważa, że przedłużenie z nim umowy będzie jedynym logicznym rozwiązaniem dla Red Bulla.

„Uważam to za naturalną rzecz. Kiedy czujesz się komfortowo, będąc w zespole, pracujesz z ekipą, a wszyscy współpracują z tobą, okazuje się, że to wszystko powinno układać się gładko i naturalnie” - powiedział zawodnik z Guadalajary.

„Odkąd Daniel nas opuścił, trafiali do nas młodzi kierowcy, przez co Max często był zdany sam na siebie. Zmieniło się to w momencie, w którym dołączył do nas Checo. Jest naprawdę wszechstronnym zawodnikiem, ma duże doświadczenie i fantastycznie odgrywa swoją rolę w zespole” - dodał Christian Horner w podkaście Beyond The Grid.

Image: © Pirelli Motorsport