Perez: Red Bull Racing to opcja na sezon 2021

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez, który stara się pozostać w Formule 1 na kolejny rok, twierdzi, że możliwością na rywalizację w przyszłym sezonie jest drugi fotel w zespole Red Bull Racing.

Meksykanin opuści Racing Point pod koniec 2020 roku, po tym, jak ekipa z Silverstone zwerbowała na jego miejsce 4-krotnego mistrza świata – Sebastiana Vettela.

W wielu zespołach są już zarezerwowane miejsca dla konkretnych kierowców. Alfa Romeo zachowała swój skład na przyszły sezon, natomiast Haas ma dać szansę dwóm debiutantom – Mickowi Schumacherowi oraz Nikicie Mazepinowi, choć do chwili obecnej zespół nie potwierdził swoich nowych kierowców.

Williams potwierdził, że George Russell oraz Nicholas Latifi również zostają na dłużej, kończąc przy tym spekulacje, czy Perez dołączy do ekipy z Grove.

Red Bull do tej pory wspierał Alexa Albona, który bardzo słabo spisuje się na tle swojego kolegi z zespołu – Maxa Verstappena. Zespół z Milton Keynes podkreśla, że jeśli Albon dalej nie będzie prezentował dobrej formy, to będą szukać na jego miejsce nowego kierowcy. Mówi się o tym, że Perez znajduje się jako pierwszy na liście kandydatów, gdyby usługi Tajlandczyka zostały odrzucone.

"Dopóki Red Bull nie potwierdzi składu, to jest dla mnie opcją. Podobne nastawienie mam do innych zespołów, które jeszcze nie podały kierowców na przyszły sezon. Czas ucieka, zostało niewiele ofert, aby pozostać w stawce na kolejny rok" – powiedział Sergio Perez.

Mimo tego Meksykanin nie chce czekać zbyt długo na decyzję Red Bulla.

"Sezon dobiega końca, więc ważne zarówno dla zespołów, jak i kierowców, jest to, co się dzieje, jakie są plany na przyszłość. Patrzę na wszystkie możliwe opcje, ale nie mogę czekać zbyt długo" – dodał kierowca Racing Point.

O fotel w zespole Red Bull Racing walczy także Nico Hulkenberg, który przez większą część ekspertów uznawany jest za lidera tego wyścigu. Za niemieckim kierowcą jest także Max Verstappen, który ostatnio przyznał, że to właśnie Hulkenberg sprawdziłby się w roli jego zespołowego kolegi, jednak dodał, iż to nie on podejmuje decyzję o składzie.

Przed Sergio Perezem trudny okres i jedynie jedno miejsce, aby pozostać w Formule 1 na przyszłoroczny sezon wyścigowy.

Image: © BWT Racing Point F1 Team