Perez: Samochód Red Bulla przystosowany jest do preferencji Maxa

Sergio Perez i Max Verstappen - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez powołując się na osiągi Verstappena i jego bezbłędny styl jazdy otwarcie przyznał, że współdzielenie garażu z Holendrem nie należy do łatwych zadań.

Zawodnik z Guadalajary na dystansie szesnastu weekendów wyścigowych zdołał zgromadzić na swoim koncie 135 oczek, tracąc tym samym 127,5 punktów do lidera ekipy z Milton Keynes.

31-latek komentując swoje dotychczasowe poczynania w barwach nowej drużyny, ponownie zwrócił uwagę na specyfikację bolidu, która dostosowana jest pod wymagania jego partnera z zespołu.

„Bycie zespołowym partnerem Maxa nie jest łatwe, gdyż samochody Red Bulla są przystosowane pod jego preferencje. To oczywiście nie zmienia faktu, że ściga się on na najwyższym poziomie” - stwierdził Meksykanin.

„Pod kilkoma aspektami nasz bolid jest dość wyjątkowy, co generuje jednak pewne komplikacje. Reprezentując barwy Red Bulla, należy wykazywać się mentalną siłą, aczkolwiek uważam, że jest to mocna strona mojego charakteru. Robię, co mogę, aby podczas każdego weekendu dawać z siebie maksimum możliwości.”

„Konstrukcja RB16B jest specyficzna pod wieloma względami, a dodatkowo charakterystyka tego modelu znacząco odbiega od tego, z czym miałem dotychczas styczność w Formule 1. Niektóre bolidy są znacznie łatwiejsze w opanowaniu od innych, przez co niektórzy zawodnicy bardzo dynamicznie adaptują do nowego otoczenia.”

„W moim przypadku należy jednak mówić o dość trudnym procesie aklimatyzacji, jednakże nie było to nic bardzo skomplikowanego. To bez wątpienia bardzo konkurencyjny pakiet, co już kilkukrotnie zostało w tym roku potwierdzone przez Maxa, który dzięki temu samochodowi może walczyć aktualnie o indywidualne mistrzostwo świata.”

„Uważam, że w tym roku Max popełnił najmniej błędów spośród wszystkich kierowców. Jego wszystkie zachowania dobitnie pokazują, iż ściga się on na najwyższym poziomie. Przed nami jeszcze sporo rund, więc zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Jego postawa jest godna podziwu, bowiem regularnie dowozi niesamowite wyniki, nie popełniając przy tym żadnych błędów.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool