Perez skupiony na walce o tytuł w 2023 roku

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Mimo że aktualny sezon Formuły 1 jeszcze się nie zakończył, Sergio Perez przyznał, że w 2023 roku zamierza walczyć o tytuł mistrza świata.

Przed wyścigiem w Abu Zabi Meksykanin ma tyle samo punktów w klasyfikacji kierowców, co kierowca Ferrari, Charles Leclerc. Reprezentant Red Bulla ma zamiar dać z siebie wszystko podczas ostatniego wyścigu tego sezonu, aby zapewnić dla swojego zespołu pierwszy w historii dublet w klasyfikacji.

Po swoim zwycięstwie w Monako, gdzie pokonał wszystkich rywali, w tym Maxa Verstappena, Perez wydawał się być pełnoprawnym pretendentem do tytułu. Jednak jak przyznaje sam Meksykanin, kilka złych wyścigów i niefortunnych zbiegów okoliczności wykluczyło go z tej walki.

„Zaczęło się naprawdę dobrze. Na początku były pewne problemy z niezawodnością, ale wszystko wyglądało dobrze” – powiedział Meksykanin.

„We wczesnym etapie sezonu byliśmy w walce o mistrzostwo. Miałem jednak kilka złych wyścigów, które wykluczyły mnie z tej walki.”

32-latek zdaje sobie sprawę, że brak regularności zawsze będzie miał duży wpływ na kampanię, zwłaszcza w takiej, w której mierzy się ze stabilnym i regularnym Maxem Verstappenem. W związku z tym Perez wydaje się wiedzieć, co musi poprawić w następnym roku.

„Pod tym względem jest trochę do zrobienia razem z zespołem, aby upewnić się, że możemy utrzymać regularność przez cały czas, oraz że możemy wrócić do walki o tytuł w przyszłym roku, jeśli będziemy mieli podobny poziom samochodu co w tym roku.”

Kierowca Red Bulla przyznaje również, że walka o mistrzostwo będzie zależała od tego, jak rozpocznie nowy rok.

„To ważne, żebyśmy ukończyli sezon na wysokim poziomie oraz mogli wrócić w przyszłym roku i zacząć równie mocno” – dodał Perez.

„Myślę, że wszystko zależy od tego, jak komfortowo czuję się w samochodzie od początku roku, tak jak było to na początku tego sezonu, ale potem się wymknęło.”

Meksykanin uważa, że znajduje się aktualnie u szczytu swojej formy w Formule 1.

„Uważam, że jako kierowcy Formuły 1 bezustannie pracujemy nad nowymi wyzwaniami, cały czas. Czuję, że w tej chwili jestem prawie w najlepszej formie” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool