Perez spodziewa się zwycięstwa w Grand Prix Stanów Zjednoczonych

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez wierzy, że najbliższe dwa wyścigi będą dla zespołu Red Bulla dużo lepsze niż poprzednie, co więcej – liczy na zwycięstwo swojej ekipy w nadchodzącym wyścigu na torze Circuit of the Americas w Austin.

Choć Max Verstappen lideruje w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając Lewisa Hamiltona o sześć punktów, na czele tabeli konstruktorów wciąż znajduje się Mercedes, który znacznie odskoczył od ekipy z Milton Keynes po ostatnim zwycięstwie Valtteriego Bottasa w GP Turcji.

Ekipa z Brackley udaje się do USA mając w kieszeni zwycięstwa w ostatnich dwóch wyścigach, jednak Sergio Perez, który zajął trzecie miejsce w rywalizacji na obiekcie Istanbul Park, jest optymistycznie nastawiony do weekendu w stolicy Teksasu.

„W tej chwili czuję się świetnie, nie mogę się doczekać powrotu do samochodu i nie mogę się doczekać weekendu” – powiedział Perez. „Wchodząc w końcowy okres sezonu, wiemy, że musimy zmaksymalizować wszystko z naszej strony.”

„Myślę, że Mercedes był bardzo silny w ostatnich czterech czy pięciu wyścigach, a my nie byliśmy w stanie dorównać im pod względem szybkości. Jednak wierzę, że Austin i Meksyk będą dobre dla nas i zobaczycie, iż będziemy osiągać coraz lepsze wyniki.”

„Pracujemy bardzo dobrze razem jako grupa i nie mogę się doczekać reszty roku” – dodał.

„To dla nas bardzo ważny wyścig i jestem naprawdę podekscytowany, podobnie jak cały zespół. Mam nadzieję, że w Austin uda mi się ponownie stanąć na podium.”

Po drugiej stronie garażu Max Verstappen utrzymuje swoje emocje na wodzy, mówiąc, że nawet niesamowity bolid nie będzie wystarczający, jeśli kierowca nie przejedzie wyścigu bez błędu.

„Nie wierzę w zmiany tempa [na poszczególnych torach – przyp.red], zawsze musimy się skupić na każdym aspekcie weekendu, aby zoptymalizować nasze wyniki, przygotować się najlepiej jak potrafimy, a jeśli to zrobimy, nie będziemy mogli dać niczego więcej jako zespół” – powiedział Holender.

„Mamy bardzo konkurencyjny samochód, ale trzeba go porównać z Mercedesem, a to zawsze jest wielki znak zapytania przed każdym wyścigiem w tym sezonie.”

„Mam nadzieję, że w ten weekend uda nam się z nimi powalczyć i utrzymać prowadzenie w mistrzostwach.”

„Każdego tygodnia pojawiają się nowe wyzwania, które musimy pokonać i tak będzie też tym razem, wiele rzeczy może się wydarzyć w wyścigu, więc skupimy się na sobie, nikim innym” - podsumował Verstappen.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool