Perez: Udało nam się zminimalizować szkody z soboty

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał, że jest zadowolony z odrobienia strat po słabym wyniku w kwalifikacjach do GP Monako i liczy, że kolejne wyścigi przyniosą poprawę osiągów w czasówkach.

Nieudany trzeci segment sobotniej walki o pole position bardzo mocno przełożył się na pozycję startową, która na ulicznym torze w Monte Carlo odgrywa ważną rolę, w kwestii ostatecznego wyniku.

Niższe temperatury i korek uniemożliwił Perezowi osiągnięcie dobrego rezultatu, a start z dziewiątej lokaty nie dawał dużych szans na wysoką zdobycz punktową.

Brak na starcie Charlesa Leclerca, co dało awans o jedną pozycję, a także odpowiednia strategia Red Bulla, która zakładała późniejszy zjazd po twarde ogumienie, umożliwiła Perezowi zameldowanie się na mecie tuż za pierwszą trójką i wyprzedzenie Sebastiana Vettela, Pierre'a Gasly'ego i Lewisa Hamiltona.

„Jestem zadowolony z osiągniętego wyniku” - powiedział Sergio Perez. „Myślę, że dla zespołu był to szczególnie dobry dzień. Udało nam się zminimalizować szkody z soboty... ale to dopiero piąty wyścig sezonu.”

Mimo że wynik Meksykanina jest dużym pozytywem, kierowca Red Bull przyznał, iż nadal nie odczuwa odpowiedniego komfortu w RB16B podczas sesji kwalifikacyjnych, co odbija się na jego rezultatach.

„W niedzielę tak [czuje się komfortowo]” - przyznał. „W sobotę wciąż potrzebuje czasu. Szczególne w ten weekend, ponieważ myślę, że poszliśmy w złym kierunku.”

„Nie odczytywaliśmy [zachowania] samochodu tak dobrze, jak Max, ale miejmy nadzieję, że w nadchodzących wyścigach będziemy mogli zrobić kolejny krok.”

„Musimy popracować nad sobotami, aby spróbować znaleźć lepszy kierunek i wtedy będziemy bardziej konkurencyjni.”

„Przed nami dużo pracy, jednak uważam, że kiedy będę już odczuwał odpowiedni komfort, jeśli chodzi o samochód, zobaczymy bardzo duży krok naprzód, co przełoży się na odpowiednią zdobycz punktową dla zespołu” - podkreślił kierowca Red Bulla.

Zwycięstwo Maxa Verstappena oraz wysoka, czwarta lokata Pereza pozwoliła zespołowi z Milton Keynes objąć prowadzenie w klasyfikacji konstruktorów i wyprzedzić Mercedesa o jeden punkt.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool