Perez ukarany startem z alei serwisowej za niezatrzymanie się do ważenia

Sergio Perez z zespołu SportPesa Racing Point F1 z alei serwisowej wystartuje do Grand Prix Stanów Zjednoczonych, czego przyczyną jest niezatrzymanie się na ważenie podczas zjazdu do alei serwisowej w drugim treningu na torze Circuit for the Americas.

Kierowca z Meksyku podczas zjazdu do boksów po zakończeniu drugiego piątkowego treningu został poproszony o zjazd na stanowisko ważenia, które ominął i udał się na swoje stanowisko serwisowej.

Sędziowie wyścigowi po przeanalizowaniu sytuacji oraz wysłuchaniu kierowcy i przedstawiciela zespołu zdecydowali o nałożeniu kary w postaci startu Sergio Pereza z alei serwisowej.

"Sędziowie wyścigowi sprawdzili zapis wideo, wysłuchali kierowcy oraz przedstawiciela zespołu i ustalili, że kierowca nie zatrzymał się na ważenie, gdy było to wymagane. Zamiast tego pojechał dalej i zatrzymał się na miejscu serwisowym, gdzie samochód został podniesiony i wymieniono wszystkie cztery koła, z naruszeniem Artykułu 29.1a" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu FIA.

"Nałożona kara jest obowiązkowa i określona w regulacjach sportowych, a sędziowie nie mają swobody w decydowaniu o nałożeniu kary alternatywnej."