Perez utrzymuje czwartą pozycję dzięki dobremu zarządzaniu miękkimi oponami

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Zarządzanie miękką mieszanką podczas pierwszego przejazdu w GP Rosji było kluczowe do osiągnięcia tak dobrego wyniku, przyznał po wyścigu Sergio Perez, który obronił pozycję z kwalifikacji i minął linię mety na czwartej pozycji.

Perez jednak już podczas startu stracił dwie lokaty na rzecz obu kierowców Renault, czego przyczyną była słaba przyczepność po brudnej stronie toru.

Późniejszy atak na Daniela Ricciardo, a następnie zawirowania podczas zjazdów do boksów, dały kierowcy Racing Point ponownie czwartą lokatę, którą utrzymał do mety rywalizacji.

"Poza startem wszystko było dobrze" - powiedział Sergio Perez. "Ta strona toru nie była w ogóle przyczepna. Jak tylko zwolniłem sprzęgło, od razu wpadłem w poślizg i straciłem pozycję na rzecz dwóch kierowców Renault."

"Na szczęście myślę, że bardzo dobrze zarządzaliśmy miękką mieszanką na pierwszym przejeździe i to w zasadzie stworzyło nam nasz wyścig."

"Byliśmy bardzo blisko Ricciardo - jedną dziesiątą wolniejsi lub szybsi, jednak nigdy nie mieliśmy zamiaru ich wyprzedzać. Podczas pierwszego przejazdu zarządzanie było jednak kluczem do naszego wyścigu."

Sergio Perez swoje czwartą lokatę w Grand Prix Rosji osiągnął jednak bez poprawek, które przed tą rundą po raz drugi otrzymał jego zespołowy kolega. Meksykanin ma nadzieję, że skorzysta z nowych aktualizacji podczas kolejnej rundy na torze Nurburgring.

"Zdecydowanie uważam, że zrobiliśmy dobry krok; zespół bardzo ciężko pracuje, aby dostosować mój samochód na Nurburgring."

"Kiedy widzisz, że to maksimum, które możemy osiągnąć i kończymy wyścig trzydzieści sekund za Bottasem, jeśli uda nam się znaleźć pół sekundy, możemy walczyć o podium."

Meksykanin przyznał, że jest fanem toru Nurburgring, jednak nie jest pewien, czego może spodziewać się po warunkach atmosferycznych.

"To pętla, którą lubię - muszę się także upewnić, że wybiorę się na Nordschleife" dodał. "Myślę, że będzie zimno, deszczowo, śnieżnie, nie wiem, czego się spodziewać, ale upewnię się, że zabiorę kurtkę."

Image: © BWT Racing Point F1 Team