Perez: Vettel jest bliżej emerytury niż innego zespołu

Perez: Vettel jest bliżej emerytury niż innego zespołu

Zdaniem meksykańskiego kierowcy, Sergio Pereza, Sebastian Vettel nie przeniesie się z Ferrari do zespołu McLarena i wraz z końcem sezonu 2020 pożegna się z Formułą 1.

Echa wiadomości o odejściu czterokrotnego mistrza świata z włoskiego zespołu wciąż nie milkną. Wśród osób, które postanowiły wypowiedzieć się w tej sprawie, jest kierowca Racing Point, Sergio Perez.

„Z tego, co przeczytałem, sprawy nie potoczyły się zbyt dobrze. Obie strony nie czuły się już tak dobrze, jak w poprzednich latach, a długoletnie zaangażowanie [Charlesa] Leclerca, również było decydujące.”

Odniósł się również do głosów mówiących o tym, że Vettel nie myśli o ostatecznym pożegnaniu się z Formułą 1 i chce dołączyć do zespołu McLarena – w miejsce Carlosa Sainza, który rzekomo jest jego następną w Ferrari.

„Być może w tamtym czasie zdał sobie sprawę z wielu rzeczy, które skłoniły go do refleksji” – zauważył Perez. – „Jedną z jego dalszych opcji jest McLaren, ale wątpię w to. Myślę, że to będzie ostatni jego sezon w F1. Bliżej mu do emerytury niż do przejścia do innego zespołu. Mówię to oczywiście w charakterze amatora, nie wiem, co może chodzić mu po głowie” – dodał.

Meksykanin zgodził się ze stwierdzeniem, że Carlos Sainz jest najlepszym kandydatem na następcę Vettela: – „Carlos miał świetny sezon w McLarenie. W F1 ważne są chwile i możliwości. Ma świetne opcje na przyszłość, zasługuje na to. Jest profesjonalistą, doskonale rozumie ściganie, wie, jak wykorzystać okazje. To dla niego ogromna szansa, stać u boku Leclerca.”

Zdanie wielu fanów na temat najbliższej przyszłości Sainza jest mocno podzielone. Wielu z nich chce zobaczyć swojego idola w barwach z Maranello, inni wierzą, że pozostanie w McLarenie i będzie dążył do realizacji celów założonych wraz z tym zespołem.

Według Pereza, możliwość jazdy w Ferrari zdarza się tylko raz w życiu: – „Jazda samochodem Ferrari to wyjątkowa okazja. To zespół z największą historią. Zmienił się pod względem filozoficznym i obecne wolne miejsce w nim jest bardzo atrakcyjne.”

Image: © BWT Racing Point F1 Team