Perez: Vettel może zostać bohaterem sezonu za sprawą bolidu Astona Martina

Sergio Perez i Sebastian Vettel / © Pirelli Motorsport

Zdaniem Sergio Pereza czterokrotny mistrz świata może okazać się w tym sezonie dużym zaskoczeniem za sprawą świetnej konstrukcji Astona Martina, która w dużej części bazować będzie na zeszłorocznym bolidzie Mercedesa.

Ubiegłoroczna kampania mistrzostw świata była najgorszym okresem w karierze dla Sebastiana Vettela, który ukończył zmagania na trzynastej pozycji w klasyfikacji generalnej z dorobkiem zaledwie 33 punktów. W maju ubiegłego roku, gdy ogłoszono, że Niemiec odejdzie z Ferrari, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że kierowca z Heppenheim uda się na emeryturę. Wówczas do gry wkroczył jednak Lawrence Stroll, który bardzo szybko doszedł do porozumienia z Niemcem.

Według byłego zawodnika stajni z Silverstone dla Vettela transfer do Astona Martina będzie świetną okazją do odbudowania swojego nazwiska w środowisku F1.

„Uważam, że Sebastian podjął jedyną słuszną decyzję przechodząc do nowego zespołu” – przyznał Sergio Perez.

„Przed nim nowe wyzwanie, do którego przystąpi z czystą kartą. Okoliczności są bardzo sprzyjające dla niego, więc nie mam żadnych wątpliwości, że będzie to dla niego świetna przygoda.”

„Zespół przygotował dla niego świetny samochód, który będzie jednym z najszybszych w stawce. Jestem przekonany, że mój następca wykorzysta w pełni ten atut i być może zostanie bohaterem zbliżającego się sezonu” – zakończył.

Image: © Pirelli Motorsport