Perez w kontekście pewności siebie w Red Bull Racing: Stopniowo idę swoją własną drogą

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez przyznał, że coraz lepiej rozumie swój bolid, dzięki czemu nabiera pewności siebie i może odcisnąć piętno na RB16B.

Meksykanin doświadczył wzlotów oraz upadków, odkąd został sprowadzony do zespołu Red Bull Racing, a oczywistym i kulminacyjnym momentem było jego zwycięstwo w Grand Prix Azerbejdżanu w Baku.

Jednak mimo tej wygranej Sergio Perez nie poprawia wyników swojego poprzednika, Alexa Albona. Taj w siedemnastu wyścigach zdobył dwa miejsca na podium, a następnie został zwolniony wraz z końcem kampanii. Meksykanin po czternastu wyścigach również zdobył dwie pozycje na podium.

Niezależnie od statystyk Christian Horner i Helmut Marko byli na tyle zadowoleni z pracy swojego obecnego podopiecznego, że postanowili przedłużyć z nim kontrakt na jeszcze jeden sezon.

Ważnym warunkiem dla kierowcy z Guadalajary jest zdolność pomocy przy rozwoju bolidu oraz jak najlepsze dobranie ustawień na wyścigi, aby pomóc Verstappenowi zdobyć mistrzowski tytuł w klasyfikacji kierowców.

Na początku współpracy z nowym zespołem Perez odczuwał pewne problemy, jednak jak sam przyznał, teraz wie, co musi zrobić, aby osiągać najlepsze możliwe wyniki.

„Ta zmiana wymagała ode mnie dłuższego okresu aklimatyzacji, niż wcześniej sądziłem i dlatego proces ten trwa dłużej niż oczekiwano” – powiedział Sergio Perez, cytowany przez Motorsport.com.

„Czasami udawało mi się pokazać swoją szybkość, ale wciąż brakuje mi konsekwencji.”

„To także dlatego, że w tym zespole wszystko jest inne. Nie tylko ludzie i bolid, ale także silnik. Nie mogę wchodzić w zbyt wiele szczegółów, ale to bardzo różni się od tego, do czego byłem przyzwyczajony, przez co muszę ponownie dostosować swój styl jazdy.”

„Jednak stopniowo idę swoją własną drogą. Testuję różne rzeczy i staram się, żeby to się udało.”

„Przy tak krótkim czasie jazdy, trudno jest wypróbować różne sposoby prowadzenia podczas tego samego weekendu wyścigowego, a tego właśnie oczekuję.”

„W każdym razie, cały proces okazał się o wiele trudniejszy, ponieważ w tym roku spędzamy mniej czasu w samochodach.”

Perez ujawnił także różnice między swoimi ustawieniami, a jego zespołowego kolegi: „Owszem, są pewne różnice, przykładowo, wolę mieć bardziej stabilny tył w porównaniu do Maxa, zwłaszcza w zakrętach o średniej i dużej prędkości.”

„To daje mi trochę więcej wyczucia samochodu i to mi się bardziej podoba. Jest to również aspekt, nad którym wciąż ciężko pracujemy za kulisami” - podsumował Meksykanin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool