Perez: Wierzę w niedzielną poprawę na Interlagos

Zespół Racing Point nie może zaliczyć kwalifikacji do udanych. Sergio Perez wystartuje do wyścigu w Brazylii z piętnastego pola, natomiast jego partner Lance Stroll, z siedemnastego.

Kierowcy już od początku weekendu prezentowali słabe czasy niepozwalające im myśleć o walce w Q3. Mimo to Perez ma nadzieję na poprawę osiągów w niedzielnej rywalizacji.

"Dzisiaj było bardzo ciasno i ostatecznie nie mieliśmy tempa, którego potrzebowaliśmy, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce" - powiedział Sergio Perez.

"Różnice między kierowcami były niewielkie, jak zawsze tutaj, ale myślę, że w niedzielę będziemy mieli lepsze tempo, a cieplejsze warunki powinny działać na naszą korzyść."

"Chociaż rozczarowujące jest zakwalifikowanie się na piętnastej pozycji, to wierzę w jutrzejszą poprawę i możliwość zdobycia punktów."

Lance Stroll również przyznał, że zespół przeżywa ciężki weekend. Kanadyjczyka także nie opuszcza nadzieja na poprawę w niedzielnym starciu na torze Interlagos.

"Jak dotąd był to trudny weekend i nie sądzę, aby nasz samochód najlepiej pasował do tego toru" - przyznał Stroll.

"Oczywiście wczoraj nie mieliśmy zbyt dużo jazdy [z powodu warunków atmosferycznych - przyp. red.], a dziś jesteśmy na złym końcu bardzo ciasnej części stawki."

"Myślę, że jutro powinniśmy być silniejsi i oczekujemy, że temperatury na torze będą znacznie wyższe. Zarządzanie oponami będzie ważne, co może dać nam szansę. Musimy tylko przejrzeć wszystkie informacje dziś wieczorem, ciężko pracować nad strategią i zobaczyć, co możemy zrobić jutro."