Perez: Wybór jest oczywisty, jeśli ktoś będzie musiał odejść

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Sergio Perez przyznał, że jest pewien, kto opuści zespół z Silverstone, jeśli Racing Point podpisze kontrakt z Sebastianem Vettelem na sezon 2021.

Brak nowej umowy Sebastiana Vettela z zespołem Ferrari uruchomił ciąg zdarzeń, w tym także nowe plotki odnośnie wyżej wymienionego niemieckiego kierowcy, który od pewnego czasu jest wiązany z zespołem Racing Point.

Początkowo Niemiec łączony był z zespołem Red Bull Racing, z który rywalizował w latach 2009-2014, zdobywając cztery mistrzowskie tytuły, jednak Christian Horner i Helmut Marko zaprzeczyli tym doniesieniom, mimo iż mówiło się o rozmowach kierowcy bezpośrednio z Dietrichem Matezitchem.

Podczas Grand Prix Węgier kolejne plotki uciął także Otmar Szafnauer, szef zespołu Racing Point, który przyznał, że skład z Silverstone ma ważne kontraktu ze swoimi kierowcami, jednak nie wyklucza możliwości zmiany składu.

Perez, który z zespołem jest związany od wielu lat, przyznał, że jest pewien, kto opuści różową ekipę, jeśli ten zdecyduje się na podpisanie kontraktu z Sebastianem Vettelem pod szyldem Astona Martina.

"Myślę, że (wybór - przyp. red.) jest oczywisty, jeśli ktoś będzie musiał odejść" - powiedział Perez w rozmowie z hiszpańskim Movistar+ F1.

"Jestem tatą, nie wyrzuciłbym mojego syna, ale niewiele mogę powiedzieć. Jest wiele (plotek - przyp. red.) wokół. Jeśli chodzi o mnie - wszystko pozostaje bez zmian. Mam kontrakt z zespołem."

Meksykanin może opuścić zespół Racing Point, mimo ważnego kontraktu, jednak prawdopodobna klauzula w kontrakcie Pereza spowoduje, że zespół pozostanie bez ważnych sponsorów w tym giganta telekomunikacyjnego Telmex.

"We wszystkich umowach zawsze są klauzule" - dodał Perez. "Jest to trochę związane ze sponsorami. Może to otworzyć tę klauzulę, jednak ciężko pracujemy ze wszystkimi naszymi sponsorami, aby tak się nie stało."

"Nie powiedziałbym, że zależy to od jednego sponsora, jest to bardziej ogólny problem."

Image: © BWT Racing Point F1 Team