Perez: Wynik Verstappena pokazuje, na jakim poziomie jest nasz samochód

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez uważa, że decyzja zespołu o ukończeniu ostatniego okrążenia w Q2 na pośrednich oponach była jak najbardziej słuszna. Dodał także, że wynik Verstappena ukazał potencjał tegorocznego bolidu stajni z Milton Keynes.

Perezowi w jego debiutanckich kwalifikacjach w barwach Red Bulla nie udało się awansować do finałowego segmentu sobotniej czasówki – jego druga próba w Q2 dała mu dopiero 11. rezultat. Po pierwszym okrążeniu pomiarowym, szybko skasowanym przez sędziów, tracił 0,3 sekundy do swojego zespołowego partnera, Maxa Verstappena, który ostatecznie zdobył pole position.

Meksykanin przyznał, że był niemalże pewny, iż jego tempo było wystarczające, aby przejść do Q3 na pośredniej mieszance opon, co faworyzowałoby jego strategię w niedzielnym wyścigu.

„Byłem naprawdę przekonany, że utrzymuję dobre tempo na swoim drugim przejeździe. Niestety okazało się, że mój czas był zbyt słaby, aby awansować do Q3” – powiedział Perez.

„Myślę, że była to dobra decyzja, aby w drugim segmencie kwalifikacji wyjechać na pośredniej mieszance, ale niestety finalnie zabrakło mi kilku dziesiątych sekundy.”

„W trzecim treningu mieliśmy mały problem z bolidem, co trochę zaburzyło nasze przygotowania do sesji kwalifikacyjnej.”

„Jestem zadowolony z moich postępów w rozumieniu samochodu podczas kwalifikacji. Dzięki każdemu pokonanemu kilometrowi jestem w stanie lepiej zaznajomić się z tym bolidem. Muszę być po prostu cierpliwy i włożyć w to jeszcze sporo pracy, a efekty wkrótce zaczną być widoczne. To tylko kwestia czasu. W ogóle się tym nie martwię.”

Perez stwierdził również, że cieszy go pierwsze pole startowe Verstappena, jednocześnie dodając, że jego celem na niedzielę jest zdobycie jak największej ilości punktów.

„To bardzo zachęcające. Nie tylko dla mnie, ale i dla całego zespołu. Max pokazał, na jakim poziomie jest nasz samochód.”

„Dlatego ważne jest, aby jutro udanie zakończyć ten weekend i zdobyć jak najwięcej punktów dla ekipy. Chcę po prostu wykonać dobrze swoje obowiązki, aby nabrać solidnego rozpędu na dalszą część sezonu” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool