Perez z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Hulkenberg pozostaje w bolidzie RP20

Nico Hulkenberg - BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Nico Hulkenberg, pozostanie w zespole BWT Racing Point F1 na Grand Prix 70-lecia Formuły 1 w zastępstwie Sergio Pereza i będzie kontynuował zmagania u boku Lance'a Strolla.

Niemiecki kierowca dołączył do zespołu z Silverstone przed Grand Prix Wielkiej Brytanii, czego powodem było wykrycie w organizmie Sergio Pereza koronawirusa.

Tuż przed Grand Prix 70-lecia Formuły 1 Perez został ponownie poddany testowi na obecność COVID-19 w organizmie, który dał negatywny wynik, jednak kolejne badanie potwierdziło u Meksykanina obecność koronawirusa, przez co etatowy kierowca Racing Point nadal musi pozostawać w kwarantannie.

Nico Hulkenberg, mimo bezproblemowych treningów i sesji kwalifikacyjnej, nie zdołał wystartować w niedzielnym wyścigu o GP Wielkiej Bryanii, jednak zrobił bardzo dobre wrażenie na całym zespole, co w swoich słowach potwierdził Otmar Szafnauer, szef ekipy Racing Point.

"Nico wykonał naprawdę dobrą robotę w zeszły weekend, po otrzymaniu w ostatniej chwili telefonu, aby przyjechać do nas na Silverstone i udowodnił, dlaczego był oczywistym wyborem, aby zastąpić Checo" - przyznał Szafnauer.

"Szkoda, że nie mógł wystartować w wyścigu w zeszłą niedzielę, ale cała ta ciężka praca okaże się bardzo przydatna w ten weekend."

"Tęsknimy za Checo, ale życzymy mu powodzenia i nie możemy się doczekać, aby powitać go z powrotem w zespole w najbliższej przyszłości."

Nico Hulkenberg, dodał: "Nie mogę się doczekać, kiedy znów będę mógł pracować z zespołem na Silverstone. W ubiegły weekend to był prawdziwy krok w nieznane, po kilkuletniej nieobecności w zespole, a także jazda samochodem, którym nigdy nie jeździłem."

"W zeszłym tygodniu wiele się nauczyłem o RP20 i jestem gotowy zastosować swoje doświadczenia w ten weekend."

"Ściganie się na tym samym torze ponownie sprawia, że wszystko jest trochę łatwiejsze, a zespół wykonał świetną robotę, pomagając mi nadać odpowiednią prędkość. Myślę, że w ten weekend możemy walczyć o punkty, co jest zdecydowaniem moim celem."

"Chcę także życzyć Checo wszystkiego najlepszego w jego powrocie do zdrowia" - dodał niemiecki kierowca.

Image: © BWT Racing Point F1 Team