Perez zadowolony z siódmego miejsca w domowym wyścigu. Stroll bez punktów

Sergio Perez nie krył zadowolenia z końcowego osiągnięcia w domowym Grand Prix. Meksykanin startował z jedenastego pola, a w wyścigu awansował na siódmą lokatę. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Perez dojechał do mety na oponach założonych podczas 20 okrążenia zmagań i w sumie wytrzymał na nich aż 51 okrążeń.

Dla kierowcy Racing Point wyścig ten, pełen wspierających fanów na trybunach, zawsze ma szczególne znaczenie.

"Czujemy się, jakby to było zwycięstwo" - powiedział po wyścigu Perez. "To wspaniały dzień dla mnie i mojego zespołu."

"Myślę, że wyścig był prawie idealny i chcę pogratulować całemu zespołowi ciężkiej pracy zapewniającej ten wynik. To niezwykle wyjątkowe, móc zdobyć punkty w swoim rodzinnym wyścigu, przed fanami, którzy tak bardzo mnie wspierali w tym tygodniu."

Pod koniec wyścigu Meksykanin musiał odpierać ataki Daniela Ricciardo z Renault. Australijczyk jednak, podczas próby wyprzedzenia, wyjechał poza tor i mimo nadrobienia straty nie dał rady zbliżyć się na tyle, aby powtórzyć manewr.

"Wyścig był bardzo intensywny, zwłaszcza bitwa z Danielem pod koniec, kiedy był na świeższych oponach i wywierał na mnie duży nacisk" - przyznał Perez. "Musiałem się mocno skoncentrować i cisnąć aż do końca."

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku, a zdobyte punkty są ważne w walce o mistrzostwo konstruktorów."

W nieco gorszym nastroju po wyścigu był partner zespołowy Pereza Lance Stroll. Startujący z szesnastego pola Kanadyjczyk przez bardzo długi czas utrzymywał się na torze. W pewnym momencie zajmował nawet miejsce w pierwszej dziesiątce, jednak obowiązkowy zjazd na pit stop pozwolił mu wywalczyć tylko dwunaste miejsce.

"Mieliśmy świetne okrążenie początkowe i mocny pierwszy przejazd, zbudowaliśmy przewagę nad naszymi głównymi konkurentami i byliśmy solidnie w środku stawki" – mówił Stroll.

"Drugi etap nie był już tak prosty: zmagaliśmy się z ziarnieniem przedniej osi. Musimy więc zrozumieć, dlaczego tak bardzo to na nas wpłynęło."

"Szkoda, że nie mogliśmy wykorzystać naszej pozycji na torze, ponieważ tempo było dobre, a samochód mocny. Musimy przejrzeć dane, zobaczyć, co moglibyśmy zrobić inaczej i wrócić do walki w Austin."