Perez: Zajęcie pierwszego rzędu było możliwe

Sergio Perez - Red Bull Racing Honda / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Kierowca Red Bulla, Sergio Perez, uważa, że gdyby nie jego błąd podczas ostatniego przejazdu w sobotnich kwalifikacjach, możliwe było wywalczenie dwóch pierwszych miejsc przez austriacką stajnię.

Od czasu, gdy tor Paul Ricard ponownie gości Formułę 1, pole position zdobywał tu tylko Lewis Hamilton (2018, 2019). Dominację kierowcy Mercedesa przerwał Max Verstappen z Red Bulla.

Zespołowy partner Holendra, Sergio Perez, mówi nawet, że całkowite zajęcie pierwszego rzędu na starcie wyścigu było możliwe, gdyby nie błąd, który popełnił na ostatnim okrążeniu pomiarowym. 31-latek uzyskał ostatecznie czwarty rezultat.

„To nie były idealne kwalifikacje, ponieważ myślę, że mogliśmy zająć cały pierwszy rząd, ale niestety popełniłem błąd podczas ostatniego przejazdu w Q3, co kosztowało mnie sporo czasu” – przyznał Meksykanin.

„Wszystko układało się po naszej myśli i czułem się komfortowo w samochodzie, ale po prostu przejechałem przez krawężniki w zakręcie numer dwanaście, co trochę zepsuło czas okrążenia. Jednak teraz liczy się to, co będzie w niedzielę, a mamy lepsze tempo wyścigowe niż kwalifikacyjne, więc powinniśmy być w czołówce. Będziemy bardzo blisko Mercedesa, dlatego będę wywierał na nich presję już od pierwszego okrążenia” – dodał.

„Myślę, że w wyścigu kluczowe będzie zarządzanie oponami, więc miejmy nadzieję, że uda nam się pokonać Mercedesa w tym obszarze. Moje starty są całkiem dobre, a plan jest taki, aby zyskać kilka pozycji na początku i potem spróbować zdobyć dublet. Tak czy inaczej, kibiców czeka mnóstwo emocji. Sam też nie mogę się już doczekać!”

Poprzedni wyścig rozgrywany w Baku Perez rozpoczynał z szóstego pola, ale odniósł zwycięstwo po tym, jak kilka okrążeń przed końcem rozbił się lider rywalizacji, Max Verstappen. Szef Red Bulla, Christian Horner, zwraca uwagę na to, że czwarta pozycja Meksykanina na starcie Grand Prix Francji otwiera przed zespołem więcej możliwości strategicznych.

„Checo nabrał rozpędu po swoim zwycięstwie w Baku. Jego czwarte miejsce i pole position Maxa to świetny występ zespołowy” – powiedział Brytyjczyk.

„Posiadanie dwóch samochodów, startujących z przodu, daje nam również różne opcje strategiczne w wyścigu, dlatego ważne jest, abyśmy przygotowali wszystko jak najlepiej i mieli czyste starty, a potem trzeba wykonywać szybkie pit-stopy i mieć dobrą strategię” – podsumował.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool