Perez zamierza walczyć o zwycięstwo w każdy weekend

Sergio Perez - Oracle Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Kierowca Red Bulla, Sergio Perez, przyznał, iż jego celem na 2023 rok jest rywalizacja o zwycięstwo w każdy weekend wyścigowy.

Nachodzący sezon będzie dla Meksykanina trzecim w zespole z Milton Keynes. W dwóch poprzednich latach jego partner z zespołu, Max Verstappen, zdobył mistrzostwa świata. Natomiast Perez w klasyfikacji kierowców zajął czwarte miejsce w 2021 roku oraz trzecie w kampanii 2022, gdy minimalnie przegrał walkę o wicemistrzostwo świata z Charlesem Leclerkiem z Ferrari.

W poprzednim roku Checo wygrał dwa wyścigi, w Monako oraz Singapurze, jednak został zdecydowanie pokonany przez Holendra, który zwyciężył w aż piętnastu Grand Prix. Meksykanin przyznał, że w zbliżającym się sezonie ma zamiar walczyć o zwycięstwo w każdym wyścigu.

„Chcę zmaksymalizować potencjał samochodu” – powiedział Perez. „Chcę walczyć o zwycięstwo w każdy weekend. Naprawdę ciężko na to pracuję i to jest mój główny cel.”

Po tym, jak często przegrywał z Holendrem w poprzednim roku, Perez przyznał, że ciężko pracował z inżynierami w fabryce, aby przeanalizować, jak wypełnić lukę w tym sezonie.

„Przez zimę wykonałem mnóstwo pracy z inżynierami, aby upewnić się, że zrozumieliśmy te wyścigi. Obraliśmy pewne kierunki z konfiguracją, które być może były błędne. Myślę, że pod koniec roku je zrozumieliśmy.”

Pod koniec kampanii relacje między Perezem a Verstappenem zostały nadszarpnięte, gdy Holender odmówił przepuszczenia Meksykanina na ostatnim okrążeniu Grand Prix Brazylii. Obaj jednak stwierdzili, że porzucili swoje żale przed ostatnim wyścigiem w Abu Zabi, a Perez podkreślił, że zarówno on, jak i Verstappen uznają, że interesy zespołu są najważniejsze.

„Ważne jest, aby pracować jako zespół. Myślę, że pod tym względem jest to jasne. Chcemy zmaksymalizować wysiłki zespołu. Tu nie chodzi o Maxa i mnie, tylko o zespół.”

„Mamy tak wielu ludzi w fabryce, którzy dają z siebie wszystko, więc musimy na to zareagować. Pracuję bardzo ciężko ze swoimi inżynierami, aby upewnić się, że jesteśmy w stanie przejść do następnego kroku.”

Podczas gdy Red Bull zdominował zeszły sezon, Perez przyznał, że jest za wcześnie, aby stwierdzić, kto będzie głównym rywalem Red Bulla w 2023 roku.

„W tej chwili naprawdę trudno to stwierdzić. Z pewnością Mercedes był konkurencyjny pod koniec sezonu, podobnie jak Ferrari, więc spodziewam się, że będą w czołówce. Wiem oczywiście, że są ekipy środka stawki, które zrobiły duże postępy w zimę, więc zobaczymy, kiedy będziemy w Bahrajnie” – zakończył Meksykanin.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool