Perez: Zrozumienie nowego samochodu zajmuje mi więcej czasu niż przypuszczałem

Sergio Perez - Red Bull Racing / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Sergio Perez uważa, że podwójny weekend wyścigowy w Austrii będzie dla niego świetną okazją do pogłębienia swojej wiedzy na temat konstrukcji RB16B.

Zawodnik z Meksyku wciąż nie może w pełni dostosować się do nowego środowiska, a największa dysproporcja między nim i Maxem Verstappenem objawia się w tempie kwalifikacyjnym. 31-latek regularnie pytany o przyczyny takiego stanu rzeczy, zaznacza, że bolid Red Bulla znacząco odbiega swoją specyfiką od aut Racing Point, przez co zrozumienie nowego samochodu wymaga czasu.

Perez przyznał, że dwa wyścigi na Red Bull Ringu będą kluczowe dla jego rozwoju w nowym środowisku.

„Myślę, że będzie to naprawdę, bardzo ważne” - powiedział kierowca Guadalajary w rozmowie z dziennikarzami portalu RaceFans.

„Jak najczęstsza obecność na wielu torach, a zwłaszcza podwójny weekend w Austrii pozwoli przyspieszyć mój proces adaptacji. Kiedy doświadczasz stałej zmienności, to z automatu nie da się odpowiednio wyczuć samochodu. Na szczęście widzę w tej kwestii światełko w tunelu.”

„Zmieniające się mieszanki, skrzydła i pogoda – to te aspekty, które sprawiają, że trudno złapać harmonię z nowym autem. Kiedy jednak odpowiednio znasz swój bolid, to bardzo łatwo możesz dostosować się do takich sytuacji.”

Z podobnymi problemami w tym sezonie zmagają się również Sebastian Vettel i Daniel Ricciardo, a także Fernando Alonso, który powrócił regularnych startów w Formule 1 po dwuletniej przerwie.

„To bardzo wyjątkowy sezon pod tym względem. W przeszłości zmiana barw nie była takim problemem. Jednak w tym roku, przy tak wielu zmiennych, sytuacja znacznie się utrudniła. Niektórzy radzą sobie lepiej z tym wyzwaniem, a inni gorzej” - dodał

„Więc nie tylko ja zmagam się z nowym samochodem. Nie zapomniałem, jak się wykonuje tę pracę, ale niestety pełne zrozumienie auta zajmuje mi więcej czasu niż planowałem."

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool