Peugeot potwierdza składy załóg prototypów 9X8 na sześciogodzinną rundę FIA WEC na torze Monza

Peugeot TotalEnergies / © Peugeot Sport

Zespół Peugeot TotalEnergies potwierdził zestawienie kierowców, którzy będą dzielić dwa prototypy Peugeota 9X8 i zadebiutują podczas sześciogodzinnej rundy FIA WEC na torze Monza.

Francuski skład mimo wcześniejszego potwierdzenia swoich startów w Długodystansowych Mistrzostwach Świata i finalnych barw obu aut 9X8, nie ujawnił, którzy kierowcy zasiądą do danego prototypu i będą walczyć o pierwsze punkty.

Wraz z początkiem 24-godzinnego wyścigu Le Mans, podczas którego fani zebrani na torze, będą mogli bliżej przyjrzeć się konstrukcji Peugeota 9X8, francuska stajnia potwierdziła składy obu samochodów.

W prototypie oznaczonym numerem #93 współpracować będą Paul di Resta, Mikkel Jensen oraz Jean-Eric Vergne, natomiast w aucie z #94 kokpit dzielić będą James Rossiter, Gustavo Menezes i Loic Ducal.

„Sfinalizowaliśmy nasze dwie załogi na debiutancki wyścig na torze Monza, po wielu sesjach testowych i żmudnej analizie danych, stylów jazdy i indywidualnej relacji” – powiedział Oliver Jansonnie, dyrektor technicznych programu WEC w Peugeot Sport.

„W trakcie projektowania i rozwoju samochodu, doświadczenie, wkład techniczny i duch zespołowy wniesione przez wszystkich naszych kierowców były absolutnie niezbędne.”

Image: © Peugeot Sport