Peugeot Sport łączy siły z Rebellion Racing w powrocie do FIA WEC

Peugeot Sport łączy siły z Rebellion Racing w powrocie do FIA WEC

Peugeot Sport poinformowało, że połączy siły z zespołem Rebellion Racing, w powrocie do Długodystansowych Mistrzostw Świata i będzie rywalizować od 2022 roku w najwyższej klasie Hypercar.

Dla Peugeota nie będzie to jednak pierwsza styczność z rywalizacją wytrzymałościową, a to za sprawą wcześniejszych startów w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Francuska marka przed startem Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC zdecydowała się wycofać ze sportu, powołując się na finansową presję.

W połowie listopada Peugeot poinformował jednak, że zamierza powrócić do wyścigów długodystansowych i rywalizować zarówno w FIA WEC, jak i ponownie pojawić się na francuskiej pętli w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, a teraz o rozpoczęciu współpracy z ekipą Rebellion Racing, która obecnie ściga się w WEC.

Francuski producent dołączy do takich marek, jak Aston Martin, Toyota oraz Glickenhaus, którzy już potwierdzili swój udział w najwyższej, nowej klasie wyścigowej.

"Program rozpocznie się w 2022 roku i cieszymy się, że możemy połączyć siły z jedną z największych marek wyścigów wytrzymałościowych" - powiedział Jean-Marc Finot, dyrektor PSA Motorsport.

"Doświadczenie zespołu Rebellion Racing w FIA WEC będzie dużym atutem, ponieważ stworzyliśmy możliwie najsilniejszy zespół dla naszego programu, co zostało potwierdzone niedawnym zwycięstwem ekipy w Szanghaju."

"Role zostaną podzielone w zależności od naszych odpowiednich kompetencji i wszyscy będziemy pracować w siedzibie zespołu w Versailles-Satory."

Alexandre Pecsi, prezes Rebelliona, dodał: "Wierzę, że pasja naszych dwóch firm mówi za nas i jest wspólnym oraz prostym językiem."

"Wspólnie zbudujemy samochód i zespół, aby konkurować w czymś, co zapowiada się jako bardzo zacięte mistrzostwa."