Phil Hanson przedłuża kontrakt z United Autosports na sezon 2022

Phil Hanson - United Autosports / © United Autosports

Phil Hanson przedłużył kontrakt z zespołem United Autosports i będzie kontynuował swoje starty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata w sezonie 2022 u boku Filipe'a Albuquerque'a.

Brytyjczyk dołączył do ekipy w 2018 roku i od tego czasu zdobył trzynaście zwycięstw w czterdziestu dwóch wyścigach. W 2020 roku przypieczętował tytuł w klasie LMP2, wygrywając także 24-godzinny wyścig Le Mans na torze Circuit de la Sarthe.

„Cieszę się, że mogę pozostać w United Autosports na kolejny sezon FIA WEC w 2022 roku” - powiedział Phil Hanson.

„Nie mogę się doczekać trzeciego sezonu WEC i czwartego z rzędu z zespołem, który moim zdaniem stał się moją rodziną w sportach motorowych.”

Hanson i Albuquerque będą częścią dwóch składów, które w przyszłorocznej kampanii wyścigowej chce wystawić United Autosports w klasie LMP2, jednak nadal nie poznali nazwiska trzeciego kierowcy, który będzie dzielił z nimi auto.

Z przedłużenia kontraktu cieszy się tymczasem Richard Dean, współwłaściciel zespołu: „Cieszę się, że udało nam się zapewnić podpisanie kontraktu z Philem na jego piąty sezon w United Autosports.”

„Phil dorastał z nami i to był zaszczyt widzieć, jak wyrósł na prawdziwego profesjonalistę, jakim jest dzisiaj; zwycięzca Le Mans oraz wielokrotny zdobywca tytułów.”

„Cel jest prosty: ponownie wygrywać wyścigi i mistrzostwo WEC w 2022 roku.”

Image: © United Autosports