Piastri: Nie będę jeździł dla Alpine w sezonie 2023

Oscar Piastri / © Alpine F1

Oscar Piastri wydał oficjalne oświadczenie, w którym przyznaje, że nie podpisał jeszcze żadnego kontraktu z zespołem Alpine, a informacja o współpracy w przyszłym sezonie została opublikowana bez jego wiedzy i zgody.

Po pełnym spekulacji dniu, kto zastąpi Fernando Alonso, ekipa z Enstone opublikowało oświadczenie, w którym ogłosiła zakontraktowanie dwudziestojednoletniego Australijczyka, będącego aktualnie kierowcą testowym zespołu. Umowa miała zostać podpisana niedługo po tym, jak szef stajni – Otmar Szafnauer, stwierdził, że występują pewne utrudnienia i komplikacje w rozmowach między stronami.

Uwagę wielu zwrócił jednak brak komentarza samego Piastriego w ogłoszeniu oraz brak aktywności w mediach społecznościowych. We wtorek wieczorem Oscar opublikował swoje stanowisko w tej sprawie, które zaskoczyło wielu.

„Bez mojej zgody Alpine F1 opublikowało późnym popołudniem komunikat prasowy, że będę jeździł dla nich w przyszłym roku” – czytamy w oświadczeniu Australijczyka.

„To jest bardzo nie w porządku. Nie podpisałem umowy z Alpine na 2023 rok.”

Piastri nie ukrywa niezadowolenia, jednocześnie jego oświadczenie może sugerować, że prowadzi rozmowy, dotyczące jego przyszłości w innych zespołach.

„Nie będę jeździł dla Alpine w przyszłym roku” – podkreślił Piastri.

Image: © Alpine F1