Piastri po raz drugi uhonorowany nagrodą Jacka Brabhama

Oscar Piastri - Alpine F1 Team / © Alpine F1

Rezerwowy kierowca zespołu Alpine oraz zeszłoroczny triumfator Formuły 2, Oscar Piastri, dołączył do Willa Powera i po raz drugi z rzędu został laureatem prestiżowej nagrody imienia Jacka Brabhama, przyznawanej dla australijskich kierowców wyścigowych.

Utalentowany zawodnik urodzony w Melbourne otrzymał w piątek specjalne trofeum w Albert Park z rąk byłego kierowcy F1 Tima Schenkena oraz w obecności kilku australijskich dygnitarzy sportów motorowych, w tym dziewięciokrotnego zwycięzcy Grand Prix Marka Webbera.

Nagroda Brabham została wcześniej przyznana takim kierowcom jak właśnie Webber, Daniel Ricciardo oraz gwieździe IndyCar Willowi Powerowi. Jest ona wyrazem uznania dla wybitnych rezultatów i sukcesów australijskich sportowców reprezentujących ten kraj w motorsporcie na poziomie międzynarodowym.

Zdobycie przez młodego Australijczyka tytuły mistrza F2 w sezonie 2021 dopełniło imponujące osiągnięcie, które nie mogło przejść niezauważone w światku wyścigów samochodowych. Piastri wygrał wszystkie trzy najważniejsze serie juniorskie w trzech kolejnych latach: Formułę Renault Eurocup w 2019 roku, Formułę 3 w 2020 roku oraz wyżej wspomnianą Formułę 2, przez wielu uznawaną za przedsionek królowej motorsportu.

„Wielkie podziękowania kieruję do Zarządu Motorsport Australia za wybranie mnie jako tegorocznego laureata nagrody Sir Jack Brabham Award. To wyjątkowe, wiedząc, że jestem w nielicznym gronie osób, które zdobyły tę nagrodę dwukrotnie obok Willa Powera” – powiedział Piastri.

„Chociaż nie można tego bezpośrednio porównać do emocji związanych z wygrywaniem wyścigów lub zdobywaniem mistrzowskich tytułów, nadal bardzo doceniam te nagrody, ponieważ są one powiązane z moim sukcesem i są miłym dodatkiem za całą moją ciężką pracę.”

„Jeśli chodzi o moje występy na torze, byłem zdumiony, że rok po roku wygrywałem Formułę Renault i F3. Zwycięstwo w każdej z trzech najlepszych kategorii juniorskich było niesamowite. Nie mogłem napisać lepszego scenariusza na ostatnie trzy lata. Miałem czas na świętowanie, ale teraz jestem w pełni skoncentrowany na istotnym 2022 roku i czuję, że osiągam swój szczyt we właściwym czasie” – podsumował kierowca z Antypodów.

Image: © Alpine F1