Piastri po testach na torze Yas Marina: Z niecierpliwością czekam na przyszły rok

Oscar Piastri - McLaren F1 Team / © Pirelli Motorsport

Debiutujący w barwach McLarena Oscar Piastri miał bardzo pracowity dzień podczas testów opon w Abu Zabi. Australijczyk przyznał, że wie, gdzie musi się poprawić, aby być bardziej konkurencyjnym w sezonie 2023.

Wtorkowy test opon Pirelli był ostatnim dniem z Formułą 1 w 2022 roku i był także pierwszym dniem dla kierowców, którzy dopiero dołączają do królowej sportów motorowych, bądź zmieniających barwy.

Piastri określił swój długo oczekiwany debiut w McLarenie „dobrym pierwszym dniem”. 21-latek przejechał w konstrukcji MCL36 aż sto dwadzieścia trzy okrążenia.

„Przejechaliśmy wiele okrążeń i dużo eksperymentowaliśmy, a o to właśnie chodzi. Dużo się dowiedziałem i wiem, gdzie mogę się poprawić w przyszłym roku” – powiedział nowy kierowca brytyjskiej ekipy.

„Naprawdę mi się podobało, miło jest w końcu wrócić na tor i jeździć samochodem z sezonu 2022.”

„Z niecierpliwością czekam na przyszły rok. W przyszłym tygodniu będę w fabryce, aby spotkać się z całym zespołem, a potem zrobię sobie krótką przerwę, aby przygotować się na następny rok.”

Dyrektor wykonawczy McLarena, Andrea Stella, podkreślił, że głównym zadaniem tego dnia, była integracja Piastriego z zespołem oraz przejechanie jak największej liczby kilometrów na torze.

„To był produktywny dzień na torze, podczas którego udało nam się wykonać wiele ważnych czynności” – powiedział Stella.

„Po pierwsze, wspaniale, że wreszcie mogliśmy rozpocząć współpracę z Oscarem. A po drugie, Lando zebrał masę informacji na temat przyszłorocznych opon” – dodał.

Przed wyruszeniem na zasłużone wakacje, Norris również bardzo produktywnie wykorzystał swój ostatni dzień na torze w tym roku.

„Dobrze było spędzić trochę czasu z nowymi oponami. Zebraliśmy ważne dane na temat ich działania” – powiedział Brytyjczyk.

„To był produktywny dzień na zakończenie sezonu. Wielkie podziękowania dla Pirelli i całej ekipy za ciężką pracę.”

„Teraz, w trakcie przerwy, skupimy się na przygotowaniach do sezonu 2023 i zrobieniu wszystkiego, co w naszej mocy, aby już od samego początku rywalizacji walczyć o podia” – podsumował Norris.

Image: © Pirelli Motorsport