Pięć Ferrari w klasie LMGTE Am podczas kampanii 2021 FIA WEC

AF Corse #54 / © Scuderia Ferrari

Ferrari potwierdziło udział pięciu aut 488 GTE podczas pełnego sezonu Długodystansowych Mistrzostw Świata w kampanii 2021, które zostaną wykorzystane w trzech zespołach startujących w klasie LMGTE Am.

Ekipa Iron Lynx, zwycięzcy serii Michelin Le Mans Cup w zeszłorocznej rywalizacji oraz European Le Mans Series w GTE, zadebiutują w FIA WEC i wystawią dwa auta, w tym jeden pełny kobiecy skład.

W Ferrari 488 GTE oznaczonym numerem #85 wystartują Michele Gatting, Rahel Frey oraz Manuela Gostner, które walczyły w dwóch pełnych sezonach ELMS, zdobywając kilkukrotnie podium.

Z europejskiej serii przechodzi także siostrzany skład z numerem #60, w którym startować będą Claudio Schiavoni i Andrea Piccini oraz nowy nabytek Mattero Cressoni.

W klasie LMGTE Am nie zabraknie również zespołu AF Corse, który potwierdził wystawienie dwóch aut w LMGTE Pro. Na starcie pojawią się, powracający mistrzowie w samochodzie z numerem #83, Francois Perrodo i Nicklas Nielsen, do których dołączy panujący mistrz Włoch w GT Endurance, Alessio Rovera.

W tegorocznej rywalizacji zobaczymy także Giancarlo Fisichellę, Thomasa Flohra i Francesco Castellacciego, którzy ponownie połączą siły, aby trzeci rok z rzędu walczyć w stawce Am.

Nowym składem, który zadebiutuje w najniższej kategorii, będzie ekipa Cetilar Racing, startująca w FIA WEC w 2020 roku prototypem LMP2. Zespół potwierdził w swoim aucie Roberto Lacorte, jednak nie poinformował, z kim Włoch będzie dzielił kokpit Ferrari.

Image: © Scuderia Ferrari