Pieniądze kontra talent - Mazepin w grze o fotel w Haasie?

Nikita Mazepin

Sytuacja transferowa w Formule 1 może wkrótce stać się jeszcze bardziej skomplikowana za sprawą Nikity Mazepina.

Jak donosi włoski odział serwisu Motorsport.com, Rosjanin prowadzi obecnie rozmowy z zespołem Haas. Jak nietrudno się domyślić, głównym atutem Mazepina jest potężne wsparcie finansowe, jakie zapewnia mu jego ojciec. Zdaniem Roberto Chinchero, kwota, jaką miał zaoferować amerykańskiej ekipie Dmitrij Mazepin, jest na tyle wysoka, że podczas weekendu wyścigowego w Soczi wstrzymane miały zostać negocjacje na linii Haas – Sergio Perez.

Mazepin zajmuje obecnie szóste miejsce w klasyfikacji generalnej Formuły 2, wyprzedzając o 18 punktów znajdującego się na siódmej pozycji Louisa Deletraza. Jest to o tyle istotne, że aby móc uzyskać superlicencję uprawniającą do startów w Formule 1 Rosjanin musi zakończyć sezon w czołowej siódemce.

Jeżeli taki scenariusz potwierdzi się, wówczas jedyną szansą na angaż Sergio Pereza są negocjacje z zespołami, które mają co prawda potwierdzone składy na sezon 2021, ale pomimo kar za zerwanie kontraktu mogą skusić się na utalentowanego zawodnika z dużym budżetem. Najbardziej oczywistym kierunkiem będzie w takim wypadku ekipa Williams.

Nowi właściciele stajni z Grove mocno podkreślają, że ich celem nie jest jedynie wegetacja na końcu stawki Formuły 1, ale powrót do regularnej walki o czołowe lokaty. Oznacza to, że mogą oni być skłonni do zatrudnienia Pereza zarówno ze sportowego, jak i finansowego punktu widzenia.

Image: © ART Grand Prix