Pierre Gasly: Cały dzień czułem się dobrze w bolidzie

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly ustanowił czwarty czas w kwalifikacjach na torze Imola, czym wyrównał swoją najlepszą pozycję startową w karierze. Francuz stracił 0,326 s do Maxa Verstappena, który również wystartuje z drugiego rzędu.

Fakt, że w czerwcu zespół Scuderia AlphaTauri wykonał jeden dzień testowy na torze Imola, na pewno wpłynął na ich dzisiejsze tempo. To właśnie na Autodromo Enzo e Dino Ferrari kierowcy włoskiej ekipy wykonali przejazdy bolidem z 2018 roku oraz z obecnego sezonu, wykorzystując swój dzień filmowy. Ze skróconym formatem weekendu wyścigowego dane zgromadzone podczas tych jazd sprawiły, iż inżynierowie Scuderia AlphaTauri byli przynajmniej o krok przed innymi ekipami, co potwierdziły wyniki kwalifikacji.

Pierre Gasly w treningu zajął czwarte miejsce, co zwiastowało możliwość osiągnięcia wysokiej pozycji startowej. W pierwszej części kwalifikacji Francuz ustanowił piąty czas, który był wystarczający do pozostania w garażu i zaoszczędzenia kompletu miękkich opon. W drugim fragmencie wykręcił on trzeci wynik (1:14,681), tracąc 0,096 s do najlepszego Valtteriego Bottasa, który swoje okrążenie przejechał ma pośredniej mieszance. W ostatnim segmencie kierowca AlphaTauri podczas swojego drugiego przejazdu poprawił okrążenie z Q2 o 0,179 s i zakończył sesję na czwartym miejscu. Francuz wyrównał więc swoją najwyższą pozycję startową w karierze i znalazł się przed Danielem Ricciardo i Alexem Albonem z Red Bulla.

„Muszę powiedzieć, że cały dzień czułem się dobrze w bolidzie. Trening był dobry, przed kwalifikacjami zmieniliśmy pewne rzeczy w samochodzie, które zwiększyły nasze tempo, a mi udało się wykonać bardzo dobre okrążenia i pojechać tak, jak chciałem. Wyrównałem swoją najlepszą pozycję startową w karierze, więc jestem z tego bardzo zadowolony” – powiedział Pierre Gasly.

„Decyzję [o pozostaniu w AlphaTauri] znam już od kilku tygodni, lecz nie czuję, żeby zmieniło to moje nastawienie. Jestem zadowolony z tego, jak pracuje z inżynierami, którzy dają mi mocny bolid na każdy wyścig i myślę, że obecnie wyciągamy z niego jeszcze więcej. Znamy go coraz lepiej i czuję się w nim dobrze, Daniił również był w Q3, więc jak na razie idzie nam przyzwoicie i mam nadzieję, że będziemy mogli jutro skończyć na dobrej pozycji”.

„Tor znajduje się około piętnaście kilometrów od fabryki, więc jest to bardzo ważny weekend dla chłopaków w garażu i mam nadzieję, że będziemy mogli zakończyć wyścig na dobrej pozycji. Włochy zdają się nam sprzyjać, nie wiem dlaczego, lecz liczymy na to, że będziemy walczyć z Ferrari, jeśli jest to możliwe” – dodał Pierre Gasly.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool