Pierre Gasly dołącza do BWT Alpine F1 Team

Pierre Gasły / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly od przyszłorocznej kampanii wyścigowej zasili szeregi zespołu BWT Alpine F1 i będzie rywalizował o najwyższe cele wraz z Estebanem Oconem.

26-latek zadebiutował w Formule 1 w 2017 roku w zespole Toro Rosso, po zdobyciu mistrzowskiego tytułu serii GP2 w kampanii 2016, a następnie przeniósł się do ekipy Red Bull Racing, w której nie zagrzał długo miejsca.

Powrót do składu z Faenzy okazał się bardzo dobrym krokiem i w sezonie 2020 przyniósł pierwsze zwycięstwo podczas starcia o Grand Prix Włoch na torze Monza.

Francuz jest dobrze znany Grupie Renault, ponieważ wygrał mistrzostwa Formuły Renault Eurocup 2013, a także ukończył rywalizację w Formule Renault 3.5 w sezonie 2014 na pozycji wicemistrza.

„Cieszę się, że mogę dołączyć do rodziny Alpine i rozpocząć nowy rozdział w mojej karierze w Formule 1” – powiedział Pierre Gasly.

„Jazda dla zespołu, który ma francuskie korzenie, jest czymś wyjątkowym. Znam mocne strony Alpine, ponieważ rywalizowałem przeciwko nim w ciągu ostatnich kilku lat i wyraźnie widać, że ich postęp oraz ambicja są imponujące.”

„Chciałbym podziękować Red Bullowi, ponieważ to koniec naszej 9-letniej wspólnej podróży. To dzięki ich zaufaniu oraz wsparciu zostałem kierowcą Formuły 1, a to, co osiągnęliśmy w AlphaTauri przez ostatnie lata, było wyjątkowe.”

„Patrząc w przyszłość, chcę dać maksimum i wykorzystać całe moje doświadczenie, aby walczyć o podium i ostatecznie przyczynić się do walki Alpine o mistrzostwo w przyszłości” – dodał Francuz.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool