Pierre Gasly: Mam nadzieję, że zostanę nagrodzony za dobre wyniki

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pomimo pożaru bolidu podczas piątkowych treningów, Pierre Gasly zajął piąte miejsce w Grand Prix Portugalii. Dobra dyspozycja Francuza nie pozwala ucichnąć spekulacjom o zamianie miejsc pomiędzy Gaslym i kierowcą Red Bulla, Alexem Albonem.

Początek weekendu na Półwyspie Iberyjskim nie był łatwy dla ekipy mechaników AlphaTauri. Przez pożar bolidu Pierre’a Gasly’ego podczas drugiego treningu, byli oni zmuszeni pracować całą noc z piątku na sobotę nad zamontowaniem nowego podwozia w bolidzie Francuza. Nagrodą za ich ciężką pracę jest dobry wynik zawodnika włoskiej ekipy, który minął linię mety wyścigu na torze Algarve jako piąty.

"Byliśmy bardzo konkurencyjni, muszę powiedzieć, że wyścig bardzo mi się podobał" - powiedział Pierre Gasly.

"To było bardzo zabawne w kokpicie; naprawdę jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wyprzedzić Renault, McLarena, Sergio Pereza, zwłaszcza po całej pracy, którą chłopaki wykonali w piątek wieczorem - spali godzinę, więc wszyscy byli bardzo zmęczeni po pracy wykonanej przy samochodzie. Bardzo się cieszę, że mogę odwdzięczyć się im, dojeżdżając na piątym miejscu."

Paradoksalnie w osiągnięciu bardzo dobrego wyniku mogło pomóc Gasly’emu zamontowanie nowego podwozia w jego bolidzie.

"Kiedy zmieniasz podwozie, zawsze myślisz, że może to pójść w obie strony, jeśli cokolwiek wydawało się działać całkiem nieźle. Zawsze dobrze potwierdzić działanie nowego podwozia porządnym wynikiem."

Kolejny imponujący występ kierowcy AlphaTauri powoduje, że nie milkną spekulacje na temat zamiany Gasly’ego i Alexa Albona w bolidach spod znaku czerwonego byka. Tajski zawodnik zajął dopiero dwunaste miejsce i po raz kolejny zdecydowanie przegrał rywalizację z partnerem z zespołu Maxem Verstappenem. Holender w wyścigu na torze Algarve zdublował kolegę z sąsiedniego garażu oraz zajął trzecie miejsce.

Słaba forma Albona może oznaczać ponowną szansę dla Gasly’ego w austriackiej ekipie, ale Francuz zdaje sobie sprawę, że sytuacja nie należy do najłatwiejszych.

_"Red Bull pod koniec dnia decyduje, co chce zrobić z kierowcami. Ze swojej strony jedyne, co mogę zrobić, to jak najlepiej się ścigać. Oczywiście dobre występy nie są jedynym kryterium, aby być w F1. To jest poza moją kontrolą. Jedyne, co mogę zrobić, to osiągnąć dobre wyniki. Mam nadzieję, że w którymś momencie zostanę za nie nagrodzony” – zakończył kierowca AlphaTauri.

Pierre Gasly zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji kierowców sezonu 2020, zdecydowanie pokonując zespołowego partnera Daniiła Kwiata, który plasuje się na czternastej pozycji. We wrześniowym Grand Prix Włoch Francuz wygrał swój pierwszy wyścig w Formule 1.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool