Pierre Gasly: To był szalony wyścig

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly przyznał po wyścigu o Grand Prix Włoch, iż niedzielny wynik na torze Monza przerósł jego wszelkie oczekiwania, jak i całego zespołu AlphaTauri.

Pierre Gasly okazał się najszybszy podczas wyścigu o Grand Prix Włoch i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w wyścigu Formuły 1. Niedzielna wygrana 24-latka jest również pierwszym triumfem dla ekipy AlphaTauri, która w tym roku zastąpiła dotychczasowy juniorski team Red Bulla – Toro Rosso.

„To niewiarygodne” – przyznał szczęśliwy Pierre Gasly. „To był szalony wyścig. Wykorzystaliśmy czerwoną flagę najlepiej, jak mogliśmy. Samochód był szybki przez cały weekend. Dzisiejszy dzień jest moim najszczęśliwszym w całym moim życiu”.

Dzięki wygranej we Włoszech Pierre Gasly został 109. kierowcą w historii Formuły 1, który zwyciężył w wyścigu Grand Prix, rozgrywanego w ramach królowej sportów motorowych. Mistrz serii GP2 z sezonu 2016 jest również pierwszym francuskim kierowcą od czasów Oliviera Panisa [zwycięstwo w Grand Prix Monako 1996 – przyp. red], który tego dokonał.

„Zawsze powtarzałem sobie, że wejście do F1, to jedno z moich życiowych celów. Drugim było wygranie wyścigu i tym samym zakończenie długoletniej przerwy bez wygranej Francuza w Formule 1” – dodał 24-latek

Pierre Gasly przyznał również, że ogromną rolę w drodze po jego wygraną odegrał cały zespół AlphaTauri.

„Nie sądziłem, że uda mi się wygrać wyścig Formuły 1 z AlphaTauri. Brak mi słów, aby im podziękować. Ten zespół wiele dla mnie zrobił. Dali mi szansę debiutu w F1, pierwszy raz stanąłem na podium w ich barwach, a teraz mogłem przywieźć dla nich wygraną. Jestem im ogromnie wdzięczny, jak i całej fabryce Hondy, ponieważ wykonują świetną pracę i cały czas poprawiają osiągi naszego silnika” – zakończył kierowca zespołu AlphaTauri

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool