Pierre Gasly w zespole AlphaTauri w sezonie 2021

Pierre Gasly - Scuderia AlphaTauri / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Pierre Gasly będzie kontynuował swoją przygodę z zespołem Scuderia AlphaTauri w sezonie 2021, poinformował skład w środę rano.

24-letni Francuz dołączył do ekipy z Faenzy w sezonie 2017 podczas Grand Prix Malezji, zanim przeniósł się do Red Bull Racing na sezon 2019. Gasly finalnie powrócił do składu AlphaTauri, odnosząc podczas tegorocznego Grand Prix Włoch swoje pierwsze zwycięstwo i dając zespołowi drugą wygraną w historii.

Sam zainteresowany cieszy się z przedłużenia kontraktu z zespołem AlphaTauri, z którym chce osiągać kolejne sukcesy, dodając, że z niecierpliwością czeka na wyzwanie, które stoi przed nim w sezonie 2021.

"Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z zespołem Scuderia AlphaTauri przez kolejny sezon!" - skomentował Pierre Gasly.

"Ten rok przebiega bardzo dobrze i jesteśmy na dobrej drodze, aby przeżyć nasz najbardziej udany sezon w historii zespołu."

"Czuję, że mamy bardzo silne relacje, udało nam się wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, najlepszą podczas Grand Prix Włoch. Odniesienie mojego pierwsze zwycięstwa w Formule 1 na torze Monza było dla mnie wyjątkowym momentem, a druga wygrana w historii zespołu była bardzo słodka, więc jestem z tego bardzo dumny."

"Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby popchnąć zespół i wziąć na siebie całą odpowiedzialność, aby pójść do przodu tak bardzo, jak to tylko możliwe."

"Z niecierpliwością czekam na przyszłoroczne wyzwanie i będę kontynuować współpracę z AlphaTauri, zarówno jako marką modową premium, jak i zespołem wyścigowym, aby osiągnąć jak najwięcej sukcesów w przyszłości."

Franz Tost, szef zespołu, dodał: "Cieszę się, że Pierre pozostanie z nami w sezonie 2021. Jest członkiem zespołu kierowców Red Bulla od wielu lat i mam nadzieję, że pozostanie w rodzinie Red Bulla przez wiele kolejnych sezonów."

"Odkąd wrócił do zespołu w zeszłym roku, konsekwentnie pokazywał bardzo dobre występy, zdobywając dwa podia, z drugim miejscem w Brazylii w 2019 roku i wygraną w domowym wyścigu zespołu podczas tegorocznego Grand Prix Włoch."

"Pierre udowodnił, że jest bardzo konkurencyjny również dzięki swojemu świetnemu warsztatowi wyścigowemu, wydobywając potencjał samochodu podczas każdego wyścigu i udzielając cennych informacji zwrotnych swoim inżynierom."

"Jest bardzo silny psychicznie, zawsze zmotywowany, a kiedy stawia sobie cel, daje z siebie wszystko, aby go osiągnąć."

"Nie mogę się doczekać rozszerzenia tej współpracy i wspólnego udanego sezonu 2021."

Zespół AlphaTauri nie poinformował, kto będzie partnerem Gasly'ego w sezonie 2021, jednak wszystko wskazuje na to, że w drugim bolidzie ekipy zasiądzie Yuki Tsunoda, zmieniając Daniiła Kwiata.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool