Pietro Fittipaldi zastąpi Grosjeana w Grand Prix Sakhiru

Pietro Fittipaldi - Haas F1 Team / © Haas F1 / LAT Images

Zespół Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi zastąpi Romaina Grosjeana w wyścigu o Grand Prix Sakhiru.

Brazylijczyk zadebiutuje w Formule 1 w zastępstwie Francuza, który uległ poważnemu wypadkowi podczas pierwszego okrążenia wyścigu o Grand Prix Bahrajnu.

Grosjean po wyścigu trafił do szpitala z oparzeniami dłoni oraz stóp. Dalsze badania nie wykazały jednak poważniejszych urazów i najprawdopodobniej we wtorek zostanie wypisany do domu. Wiadomo jednak, że nie będzie on mógł wziąć udziału w najbliższym weekendzie wyścigowym.

„Po tym, jak zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem dla Romaina będzie opuszczenie wyścigu, decyzja o umieszczeniu w samochodzie Pietro była oczywista” - powiedział Guenther Steiner.

„Pietro zawsze był cierpliwy i dobrze przygotowany na okazję, która właśnie nadeszła. Jestem pewien, że wykona dobrą robotę. Bycie wezwanym w ostatnim momencie nie jest łatwe, ale wydaje mi się, że to najlepsze wyjście dla naszej ekipy.”

24-latek, wnuk utytułowanego kierowcy Emersona Fittipaldiego pełni w stajni z Kannapolis funkcję kierowcy rezerwowego i testowego.

„Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że Romain jest zdrowy i bezpieczny” - przyznał Pietro.

„Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po tak poważnym wypadku, odniósł tylko niewielkie obrażenia.”

„Oczywiście nie są to idealne okoliczności, aby zadebiutować w Formule 1, ale mimo to jestem wdzięczny, że Gene Haas i Guenther Steiner wierzą we mnie i pozwolą mi zasiąść za kierownicą w najbliższy weekend.”

„W tym sezonie często towarzyszyłem zespołowi na torze, a także dużo pracowałem w symulatorze, więc dobrze znam procedury operacyjne podczas Grand Prix. Z pewnością dam z siebie wszystko i nie mogę już się doczekać pierwszego treningu w Bahrjanie.”

Image: © Haas F1 / LAT Images